Problem z przeglądaniem stron internetowych

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam problem dotyczący IE 6.0 i Win98se… mianowicie nie wyświetlają mi się niektóre strony internetowe takie jak yahoo.com, microsoft.com ebay.com

Problem, nie dotyczy wszystkich stron zagranicznych, w zasadzie mam problem tylko z tymi dwoma witrynami… zeby bylo śmieszniej czasem wyświetlają się bez problemu a po kilkudziesieciu minutach juz nie funkcjonują. Wszelkiego rodzaju polskie witryny onet.pl wp.pl itd cały czas chodzą bez zarzutu…

Problem juz obserwuje od dobrych kilku miesięcy, ale zazwyczaj po jakims czasie sam ustawał, niestety po ostatnim formacie dysku i ponownym zainstalowaniu systemu problem nie chce ustać.

Nie sądze żeby to był problem mojego łącza (LAN), bo sprawdzając na modemie sytuacja wygląda tak samo. Równiez używając innej przeglądarki (mozilla) problem się powtarza…

Teoretycznie “coś” tam sie ładuje, na pasku pisze jaka witryna jest otwierana, w przypadku yahoo pojawia się tekst witryny, ale nie są ładowane żadne grafiki i o otwarciu jakiejś podstrony można pomarzyć.

Tak jak wspomnialem czasem jest tak, ze witryny działają normalnie żeby znowu zacząc szwankować… Nie wydaje mi sie również żeby firewall powodował ten problem, po jego wyłączeniu czy nawet dezinstalacji jest to samo… komputer nie jest zawirusowany, bo świeżo po formacie i sprawdzałem antywirem… prosze o jakieś rady…

Złączono Posta : 18.09.2005 (Nie) 21:15

moge dodac, ze w przypadku otwierania yahoo.com pojawia sie tekst po czym jakikolwiek transfer zamiera.

A zainstalowane programy Java i Makromedia Flash,może tu problem.

Znajdż w katalogu Windows plik hosts i zobacz czy te strony nie są tam wpisane,jak są to je usuń i zapisz plik.

Zadzwoń do administratora sieci i zapytaj,bo może u niego ten problem istnieje lub zobacz u innych czy strony chodzą.

sprawdz czy nie masz syfu na dysku:

skaner MKS On Line

Spybot Search & Destroy

CWShredder

Ad-aware SE Personal

HijackThis

może masz uszkodzoną instalkę IE 6,

ewentualnie podobnie, jak pisał JNJN: spróbuj wejść na http://skaner.mks.com.pl, stamtąd pobierz biblioteki systemu windows i je zainstaluj.

Dzięki za podpowiedzi,

biblioteki systemu windows zainstalowałem, sprawdziłem plik hosts, syfu na dysku tez nie mam, z adminem gadałem juz na ten temat i twierdzi, ze to nie jest problem sieci…

problem nadal aktualny.

wrzuć log dla pewności:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

:stuck_out_tongue:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Sprawa się wyjaśniła, jednak był to problem mojej sieci i sprawa dotyczyła ustawień proxy i w ogole jakas kaszana, bo niby podłoże problemow jest w tepsie i niektorzy mają wszystko ok a innym sie krzaczy… i sam sie juz w tym gubie :? U mnie na szczescie nowe ustawienia pomogly.

Pozdrawiam