Problem z przeglądaniem zdjęć w wmp

witam,

tydzień temu kupiłam laptopa (Toshiba), a już mam z nim problem. Chodzi mianowicie o to, że nie da się oglądać zdjęć w wmp ponieważ wyświetla się komunikat " Galeria fotografii nie może otworzyć obrazu lub wideo. Ten format pliku jest nieobsługiwany lub nie masz najnowszych aktualizacji galerii fotografii." Problem pojawia się tylko przy zdjęciach, filmy działają normalnie, to samo z muzyka. Podejrzewam, ze jest to sprawka mojej córki, która usunęła foldery znajdujące się w dokumentach (tj"obrazy"“dokumenty” itp) od tamtej pory mam także problem z włączaniem komputera ponieważ trochę to trwa…

jeżeli ktoś wie w czym problem, to proszę o pomoc w najprostszy z możliwych sposobów, ponieważ nie jestem zaznajomiona w tych wszystkich komputerowych sprawach:)

dodam jeszcze ze używam systemu vista:)

gix ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

wie ktoś może w czym problem?

Witam zainstaluj sobie ten program prosty w użyciu link do strony http://www.dobreprogramy.pl/Picasa,Prog … 733.html.A co do że długo system się uruchamia wyłącz nie potrzebne programy z auto startu.Najlepiej będzie jak znajomy lub znajoma pousówa z autostartu programy nie potrzebne

A czy kolega używał przywracania systemu możliwe że jak cofnie się system problem zniknie :slight_smile: a to że długo się wyłącza to normalne bo to ustawienia się zapisują itp.

pysiu jej chodziło że się długo włącza :smiley:

A no to też normalne jak się ma np. dużo programów w autostarcie :slight_smile:

nie używałAm:D bo nie potrafię i wdzięczna będę jesli ktoś powie mi jak to się robi:) btw który problem zniknie?

a co do tych zdjęć to co prawda inny program, po części załatwi sprawę, jednak nie do końca…ponieważ właśnie odkryłam, że nie da się także ustawić żadnej tapety na pulpit bo wyskakuje komunikat o złym formacie pliku i jakimś błędzie wewnętrznym…

hmm ten laptop ma tydzien… mozliwe zeby juz nawalal z powodu zbyt duzej ilosci programow? :?

Przywracanie systemu robi się tak wchodzisz w Start /wszystkie programy/akcesoria/narzędzia sytemowe/przywracanie systemu i jak to wybierzesz to system ci wyświetli daty punktów do przywrócenia :slight_smile:

Jeżeli dużo instalowałaś\eś to możliwe

aa działa:) wieelkie wielkie dzięki zdjęcia chodzą już jak należy wszystko jest ok:)

teraz jedyny problem to to, że się długo uruchamia, ale to już się da przeżyć…chyba że ktoś ma jakiś pomysł jak i to naprawić :wink:

jeszcze raz dziekuje:))

Wpisując w Uruchom polecenie msconfig możesz przejrzeć w zakładce uruchamianie wszystko to co się uruchamia z startem systemu ale tu już z głową należy odznaczać :slight_smile:

hmm w takim razie nie bd się w to sama bawiła:)

najlepsze jest to, że tych programów to wcale dużo nie mam, a napewno nie aż tak dużo… no ale nic zobaczymy

dodam jeszcze tylko(chociaż nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) że długo to trwa w momencie gdy szuka użytkownika, zaraz po pojawieniu sie logo windows, pisze “czekaj” i tak sobie czekam ze 3 minuty… :?