Problem z przegranie pliku VIDEO_TS I AUDIO TS

Chce skopiować pliki z płyty AUDIO_TS I VIDEO_TS na pulpit kopiuje kilkanaście minut a potem pisze nie można skopiować błąd zewnętrzny coś takiego co jest grane?? To jest płyta s wesela 2 część pierwsza sie przegrała normalnie i wszystko działa… Próbowałem skopiować na dysk D ale też sie nie da pomocy.

o to dokładnie chodzi jednego pliku nie da się skopiować ;/

Proszę korzystać o opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

-s0.zmniejszacz.pl-ggg_zmniejszacz-pl_61796 (1).bmp

Wydaje mi się że takie objawy świadczą po prostu o zabezpieczeniu płyty przed kopiowaniem. Ciekawość, jakim programem były nagrywane i przez kogo. Jeśli był wynajęty chłop, który nagrywał to być może zachował się beszczelnie i zabezpieczył płyty, żeby każdy gość weselny kupił jedną, a nie przegrał po prostu od kuzyna.  Chyba pozostaje pobrać jakiś program do kopiowania dysków i usuwania blokady, ale używanie ich może automatycznie powiadamiać gestapo.

Zdjęcie jest na tyle niewyrazne ze niestety nie da sie tego odczytać. Czy plyta odtwarza się poprawnie, moze jest uszkodzona.

Wiesz… nie cackaj się. Dam Ci radę.

Odpal normalnie film tak jakbyś go oglądał na płycie na kompie.

Włącz Active Pressenter z włączoną funkcją nagrywania z dźwiękiem :

Aktive Pressenter --> Przechywć — > Nagraj Film/Wideo Strumieniowe (tutaj kliknij na ten ołówek pośrodku tabelki) —> FMR/Audio —> (ma być włączona funkcja nagrywaj audio) i tutaj polecam nagrywać za pomocą opcji Mix stereo (wtedy nagrywa Ci dźwięk prosto z mikrofonu, więc nie ma zagrożenia, że nagle podczas zgrywania zadzwoni Ci telefon i dzwonek sie nagra) --> I dalej już sobie poradzisz.

Gdy skończysz otworzy Ci się projekt potem już tylko --> wyeksportuj do pliku multimedialnego (taka niebieska klatka filmu na górze programu, powinieneś znaleźć)

Może się zdarzyć, że nie będziesz miał możliwości nagrywania stereo w opcjach. Wtedy musisz włączyć stero w ustawieniach. Robi się to tak:

Panel Sterowania —> Sprzęt i Dźwięk—> Dźwięk --> Nagrywanie --> Prawy przycisk myszki—> Włącz wyłączone urządzenia --> Jeśli pojawi Ci się Mix stereo ale na szarym “obszarze” klikasz na niego prawym przyciskiem myszy --> Włącz —> Ok. Zapisujesz ustawienia. Potem już dalej z powyższą instrukcją.

Mam nadzieję, że sobie poradzisz. W razie kłopotów pisz na PW. I nie zapomnij poinformować o wynikach. Pozdrawiam. Spokojnych świąt.

Większość archiwizowanych filmów z uroczystości rodzinnych można zgrać za pomocą IsoBuster

http://www.isobuster.com/tips/

jednakże zdarzają się płyty  tak zabezpieczone że nawet stacjonarne odtwarzacze

mają problemy z ich odtworzeniem.W takich przypadkach należy reklamować płyty w firmie która wykonywała zlecenie zapisu na nośnik

Uwaga IsoBuster tylko w wersji Business obsługuje płyty w formacie UDF

http://www.isobuster.com/license-models.php

jak przegrać płyte jak takie coś wyskakuje? Chodzi o drugą część wesela pierwsza się przegrała a druga nie wyskakuje jakiś błąd chyba fotograf ją zabezpieczył przed kopiowaniem da się to jakoś ominąć  ???

-s0.zmniejszacz.pl-aa1_zmniejszacz-pl_351883.bmp

Płyty DVD-Video kopiujemy programami do tego przeznaczonymi, np. DVD Shrink nie windowsowym narzędziem.

ja kopiowałem nero i też się nie da;/ a pierwsza część wesela co była na 1 płytce sie normalnie przegrała

Sprawdź jeszcze na innym napędzie.

Można to zrobić programem DVDFab 9.1.1.9 + 9.1.2.1 Beta PL freeware. Dużo jest w necie tutoriali, jak to zrobić, oczywiście w ramach zrobienia kopii bezpieczeństwa posiadanej treści na płycie…

w innym napędzie też próbowałem i też nie da się. Zna ktoś program który jest po polsku i łatwy w obsłudze i ogarnie to?

Włóż płytę z filmem i odtwarzaj. Nawet windows media player ma opcje Zgraj.

Program Alkohol 120 % - omija blokady :smiley:

… albo Alcohol 52%

http://www.dobreprogramy.pl/Alcohol-120,Program,Windows,12712.html

ściągłem ten program alkohol 120 i ciągle wyskakuje błąd odczytu sektora 

Potrzebny Ci player, który płynnie pomija błędne sektory. Pobierz smplayer http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://smplayer.sourceforge.net/&prev=/search%3Fq%3Dsmplayer%26safe%3Doff Włóż płytę do napędu i odtwarzaj. Masz w tym playerze funkcję recording. Nagra, pominie błędy. Ten player ma swoje kodeki. Może być domyślnym odtwarzaczem.

i nie odtwarza cały płyty muszu po kolei pliki z VIDEO_TS I AUDIO TS żeby zobaczyc

Płyta uszkodzona, watpie czy uda się zgrać…

Przy pomocy różnych aplikacji można wykonać kopie płyty zabezpieczonej programowo. Jeśli jednak płyta jest uszkodzona to już gorsza sprawa.

Są firmy które odzyskują dane z uszkodzonych nośników, ale to już pewnie trochę kosztuje. Zależy ile to dla kogoś jest warte.

Spotkałem się raz z płytą z imprezy rodzinnej zabezpieczoną mechanicznie.

Polegało to na tym że, płyta od strony zapisu miała ubytek wielkości 1 mm na 2 mm i głębokości 1 mm. Każdy program do kopiowania i każda nagrywarka wywalała się na tym ubytku

Na płycie było 5 plików vob, ale film składał się z 4 plików vob. Ten 5 plik był pusty po prostu czarny ekran i właśnie ten plik był uszkodzony tym mechanicznym ubytkiem.

Przy odtwarzaniu to nie przeszkadzało bo nikt nie ogląda czarnego ekranu który trwa kilkanaście minut. Wyłączasz odtwarzanie na końcu filmu i tyle.

Alkohol 120% z włączoną funkcją ignorowania błędnych sektorów dopiero dał rade skopiować to na dysk ale kopiował to kilka godzin.

Niestety wypalić płyty z tych plików nie dało rady bo w pliku IFO jest informacja o 5 plikach vob więc program chce nagrać 5. Piąty co prawda jest ale niekompletny bo bez uszkodzonych sektorów.

Trzeba było wrzucić same 4 pliki vob z filmem (bez żadnych IFO itp) do programu służącego do authoringu i zrobić tą płytę jakby od nowa.

Traci się co prawda oryginalne menu. Jeśli było bardzo wyszukane to trochę żal, ale film chyba ważniejszy. Menu można zrobić własne lub nie. 

RipIt4Me

http://www.videohelp.com/tools/RipIt4Me

http://www.pcworld.pl/news/95914/Skopiuj.dla.mnie.te.plyte…RipIt4Me.czyli.3.w.1.html