Problem z przegrywaniem płyt w Nero. 5%...STOP


(Maesky) #1

Posiadam wypalarkę Lite-on 52x32x52 już od 1,5 roku. Używam Nero 6 Express i zauważyłem ostatnio, że jak wypalam z płyty na płytę, to proces zatrzymuje mi się na 5 % i się zatrzymuje. Jedynym sposobem jest skopiowanie zawartosci na dysk i wypalic właśnie z dysku...wtedy płyta wypala się poprawnie. Co może być przyczyną takiej sytuacji ? Dodam, że wcześniej nie mialem z tym problemu.


(w32.sasser) #2

Nero też używam od dawna, ale osobiście nie mam do tego programu zaufania. Zrobił się z niego prawdziwy kombajn i czasem też mi się zdarzają jakieś błędy w Nero.

Nie wiem co może być przyczyną tych błędów u Ciebie. Osobiście używam i polecam do kopiowania bezpośredniego (z płyty na płytę) program CloneCD. Nie wiedzę lepszego softu do “klonowania” płyt.

Zaraz odezwą się głosy, że lepszy jest Alcohol120%. Bardzo dobry program. Ale jeśli chodzi o bezpośrednie kopiowanie płyt to CloneCD jest poza konkursem. (CloneCD “nie wnika” w strukturę płyty, tylko po prostu “wali” z płyty na płytę w stosunku 1:1).


(Maesky) #3

Czy Clone potrzebuje przestrzeni na dysku, zbliżonej do rozmiaru zawartosci na nagranej płycie, kiedy kopiuje się z płyty na płytę ?


(w32.sasser) #4

Nie potrzebuje.


(Maesky) #5

A czy to możliwe, że moja wypalarka juz ze starości robi takie wybryki ? Nie jestem jakimś tam maniakiem wypalania, tak więc wg mnie powinna działać jeszcze dobrze przez przynajmniej rok, no ale nie znam jej żywotności.


(w32.sasser) #6

Wszystko jest możliwe, choć moja nagrywarka CD ma już 4 lata, wypaliłem na niej trochę :smiley: płyt i jesli chodzi o płyty CD to wolę wypalać na niej niż na dużo nowszej nagrywarce DVD. :wink:

Przetestuj kopiowanie w CloneCD, bo w kopiowaniu bezpośrednim (z płyty na płytę) Nero “nie dorasta do pięt” CloneCD :mrgreen:


(Kpc21) #7

pewnie szybsza, te DVD rekordzistkami w nagrywaniu CD nie są - niedługo będziemy mieli 60x pewnie CD


(Gk88) #8

a moze nagrywanie sie zatrzymuje bo Twoj naped nie wydala z odczytem… spróbuj ustawic predkosc nagrywania na większą, a prędkość odczytu z CD na większą :slight_smile:


(kosior6) #9

Zgadzam sie w 100% z toba clone jest do tego celu lepszy zobacz czy Clone przegra Ciu dobrze jesli tak jest to poprostu wina Nero.


(Maesky) #10

Jaka wersja clone’a jest wg Was najlepsza ?


(Kpc21) #11

chyba najnowsza


(Maesky) #12

HarryPotter a jaka jest najnowsza ? i czy jest darmowa ?


(Kpc21) #13

na DP zawsze jest najnowsza, za darmo jest shareware albo trial (właściwie to jaka jest między tym a tym różnica??)