Problem z przegrywaniem płyt w Nero. 5%...STOP

Posiadam wypalarkę Lite-on 52x32x52 już od 1,5 roku. Używam Nero 6 Express i zauważyłem ostatnio, że jak wypalam z płyty na płytę, to proces zatrzymuje mi się na 5 % i się zatrzymuje. Jedynym sposobem jest skopiowanie zawartosci na dysk i wypalic właśnie z dysku…wtedy płyta wypala się poprawnie. Co może być przyczyną takiej sytuacji ? Dodam, że wcześniej nie mialem z tym problemu.

Nero też używam od dawna, ale osobiście nie mam do tego programu zaufania. Zrobił się z niego prawdziwy kombajn i czasem też mi się zdarzają jakieś błędy w Nero.

Nie wiem co może być przyczyną tych błędów u Ciebie. Osobiście używam i polecam do kopiowania bezpośredniego (z płyty na płytę) program CloneCD. Nie wiedzę lepszego softu do “klonowania” płyt.

Zaraz odezwą się głosy, że lepszy jest Alcohol120%. Bardzo dobry program. Ale jeśli chodzi o bezpośrednie kopiowanie płyt to CloneCD jest poza konkursem. (CloneCD “nie wnika” w strukturę płyty, tylko po prostu “wali” z płyty na płytę w stosunku 1:1).

Czy Clone potrzebuje przestrzeni na dysku, zbliżonej do rozmiaru zawartosci na nagranej płycie, kiedy kopiuje się z płyty na płytę ?

Nie potrzebuje.

A czy to możliwe, że moja wypalarka juz ze starości robi takie wybryki ? Nie jestem jakimś tam maniakiem wypalania, tak więc wg mnie powinna działać jeszcze dobrze przez przynajmniej rok, no ale nie znam jej żywotności.

Wszystko jest możliwe, choć moja nagrywarka CD ma już 4 lata, wypaliłem na niej trochę :smiley: płyt i jesli chodzi o płyty CD to wolę wypalać na niej niż na dużo nowszej nagrywarce DVD. :wink:

Przetestuj kopiowanie w CloneCD, bo w kopiowaniu bezpośrednim (z płyty na płytę) Nero “nie dorasta do pięt” CloneCD :mrgreen:

pewnie szybsza, te DVD rekordzistkami w nagrywaniu CD nie są - niedługo będziemy mieli 60x pewnie CD

a moze nagrywanie sie zatrzymuje bo Twoj naped nie wydala z odczytem… spróbuj ustawic predkosc nagrywania na większą, a prędkość odczytu z CD na większą :slight_smile:

Zgadzam sie w 100% z toba clone jest do tego celu lepszy zobacz czy Clone przegra Ciu dobrze jesli tak jest to poprostu wina Nero.

Jaka wersja clone’a jest wg Was najlepsza ?

chyba najnowsza

HarryPotter a jaka jest najnowsza ? i czy jest darmowa ?

na DP zawsze jest najnowsza, za darmo jest shareware albo trial (właściwie to jaka jest między tym a tym różnica??)