Problem z przegrzewającym sie procesorem

Więc tak.

Podczas gry w jakie kolwiek CS.Metin2 itd. Wszystkie mi sie zacinają , wcześniej chodziły normalnie.Ten problem zauważyłem pare tygodni temu , myślałem że to przejdzie i wgl ale nie przeszło , komputer zaniosłem do serwisu, powiedzieli mi żebym sobie przeinstalował system i że to na pewno pomoże.Ok system przeinstalowany odpalam komputer niby wszystko dobrze ściągam gre odpalam i od razu zacinki.Zacinki pojawiają się kiedy komputer ma dużo do przetworzenia.Temperatury sprawdziłem za pomocą Hmonitora(przy normalnej pracy nie przy graniu)

  • Mainboard 42C

-CPU1 63C

-CPU2 28C

-CPU0 Core 71c

-HDD 32C.

Komputer w środku jest przeczyszczony ,w pokoju temperatura pokojowa i dalej nie wiem co mam robić.

Karta Graficzna INTEL G965 EXPRESS CHIPSET FAMILY.(Ta karta wystarczała mi nawet do gry w Lol’a)

Ram-2GB

Płyta główna ASUS P5B-VM SE.

Wszystkie gry w które grałem teraz mi sie tak mulą że aż szkoda patrzeć.Liczę na waszą pomoc.

Procek się przegrzewa. Powinien mieć (przy tych grach) maksymalnie 60 stopni przy GRANIU, a twój ma w spoczynku 71 (któryś z rdzeni) Karta graficzna jest do dupy, do gier typu metin i cs JEDNAK nie wystarcza zintegrowana, bo te gry są kiepsko zoptymalizowane. Podaj jeszcze model procka.

PS na zbicie temperatur tylko wymiana pasty termoprzewodzącej na procku, dobra kosztuje 20 zł - Zalman STG2.

Werdykt końcowy:

Musisz kupić kartę graficzną (masz zintegrowaną Intela czyli najgorszy śmieć)

Musisz wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze (np. Zalman STG2 lub tańsza Thermalright ChillFactor 2)

Ja wiem że muszę kupić i dlatego sie do tego przymierzam.Wcześniej chodziło bez zarzutu.Dobra dzięki wymienię tą pastę i napiszę co i jak. Dzięki wielkie

Dodane 04.02.2012 (So) 11:17

Intel® Pentium® Dual CPU E2200 @ 2.20GHz, 2200 MHz.

Dwurdzeniowy.

Dodane 04.02.2012 (So) 11:25

A i mam jeszcze pytanie czy wymiana pasty napewno poprawi komfort gry? Nie bd sie tak przegrzewał ?

Na 100% nie będzie się przegrzewał, co do komfortu to raczej nie ( po prostu nie będzie mu tak gorąco i MOŻLIWE że będzie pracował szybciej… Co do procka, to jest słabiutki, mimo to Metin i CS powinny działać normalnie… Przy instalacji systemu dokładnie sformatowałeś dysk ? Może jakiś wirusik ? W każdym bądź razie ja stawiałbym na kupno karty (a wymiana pasty na procku przyda się przy okazji)

Zgadzam sie w 100%, zakupic kartę graficzną :slight_smile:

To komputer komunijny :D.Na następny rok kupuje nowego więc chce aby jeszcze ten pociągnął.

Dzwoniłem do kumpla (INF studiuje) i powiedział że może coś być z radiatorem że jakieś styki sie poluzowały czy nie szczelny jest coś takiego dokładnie nie pamiętam. :smiley:

Dodane 04.02.2012 (So) 19:38

Format był konkretny bo od razu WIN wgrywałem.

Dodane 04.02.2012 (So) 19:40

I powiedział że za friko mi to sprawdzi.W poniedziałek mu zaniosę i zobaczymy jak to bd.

Nie spoko, nie zanoś mu, możesz to luzem sprawdzić sam. Na procesorze (górny-środek płyty) masz chłodzenie , pociągnij je lekko (lekko, nie leciutko), ma sztywno tkwić przy procesorze. Jeśli ma jakieś luzy (np. trochę się podnosi, albo całe “telepie luzem” że tak powiem) to znaczy że jest nieprawidłowo/słabo zamocowane. Jeśli wszystko w porządku (mocno trzyma się procka tzn. płyty) to tylko wymiana pasty termoprzewodzącej (możesz kupić ChillFactor 2, kosztuje 9 zł i jest dobra).

Jak za rok nowy składasz, to kartę można kupić teraz konkretną i za rok mniejszy wydatek będzie :slight_smile: Tylko podaj budżet na kartę graficzną.

Mysle ze jak na razie wystarczy Ci GT 520 :wink:

http://www.ceneo.pl/12315894

Dodane 04.02.2012 (So) 22:05

W przeciagu roku mysle ze karty stana sie tansze i nie widze przyczyny kupowac jakiejs “super, extra” do takich gier jak cs czy metin :wink:

Wystarczy GT 520 a jak bedzie skladal komputer to kupi lepszą :smiley:

Dobra obudowe zdjąłem temperatura troche spadłą do 50-60C.

Wiatrak na procesorze stoi sztywno , wręcz bardzo sztywno.

Jutro lece po paste i zobaczymy co sie bd działo jak pomoże to bd ok a jak nie to albo do kumpla albo serwis…

Wczoraj jak ściągałem wiatrak tam na procesorze tej pasty niby troche było(taka pomarszczona, śmierdząca i sucha) i przed nałożeniem kolejnej wytrzeć to czymś ? Czy poprostu na to nałożyć ?

Dodane 05.02.2012 (N) 8:56

A i jeszcze pytanie jak to prawidłowo nałożyć? Dać dużo i rozsmarować ? Czy mało i nie rozsmarowywać >?

Zdjąc tamto, i nalozyc niewielka krople na radiator i rozsmarowac

move007 - nie wiesz, to nie mów., kropla to najgorszy sposób.

  1. Wyczyść IHS procka i IHS radiatora alkoholem izopropylowym (on jest np. w zmywaczu do paznokci)

  2. Pastę nałóż sposobem / czyli około 3/4 przekątnej procesora,

potem bierzesz kawałek podłużnej płaskiej tekturki (dajmy na to wycinasz z opakowania od jakiegoś leku)

i rozsmarowujesz “równo” po procesorze. Taki sposób jest uniwersalny i bardzo dobry

(można sposobem X ale łatwo przedawkować)

A na procesor też ?

Tylko na procesor :smiley: IHS Radiatora masz wyczyścić, a IHS procesora wyczyścić i nasmarować.

Ok dzięki wielkie :smiley:

Recholik , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Kupiłem pastę (wziąłem ostatnią) “Revoltec”

Ile pasta potrzebuje czasu aby komputer normalnie chodził i procesor nie przegrzewał się ?

Coś koło kilkudziesięciu godzin, zależy od pasty. Ale nawet teraz procesor nie powinien ci się przegrzewać…

Wiecie co temperatura taka sama.Ta pasta rzadka była i nalałem jej tak po przekątnej jak kolega wczesniej pokazywał rozsmarowałem równa ale temperatura skacze teraz od 30-do 40 45.Hmmm >? Może dołożyć jeszcze trochę ?

Nie, jak założysz za dużo, to efekt będzie jeszcze gorszy. Warstwa pasty musi być cienka, ale żeby jednocześnie nie było widać IHSa.

Dodane 06.02.2012 (Pn) 19:15

Ja robię to metodą, którą odradził kol. 1110111. Na procesor wyciskam kawałek pasty wielkości ziarnka ryżu i palcem zawiniętym w torebkę foliową rozsmarowuję po powierzchni proca. Mam w ten sposób całkiem niskie temperatury. Natomiast jeśli masz Revolteca z pędzelkiem to tylko “malujesz” po procku cienką warstwą pasty.

Dodane 06.02.2012 (Pn) 19:17

Ale oczywiście przedtem zdejmuję starą i odtłuszczam procka i radiator zmywaczem do paznokci :).

To teraz bd czekał i zobacze co bd za kilkadziesiąt godzin :D.

A jak bd tak jak wczesniej to juz naprawde nie wiem co bd robił…