Problem z przegrzewaniem się karty graficznej

Witam,

Posiadam od roku kartę graficzną AMD Radeon HD 7770. Miałem z nią taki problem, że po włączeniu komputera następowało zwiększenie natężenia pracy wiatraka do 50% co powodowało hałas oraz podczas grania temperatura wzrastała do 100+ stopni Celsjusza. Oddałem ją do reklamacji i nadal występuje ten sam problem, że po włączeniu komputera zwiększa się praca wiatraka do 50% i jest hałas. Zmniejszam tę wartość do 30% i podczas grania temperatura jest stabilna i niska.

Nie wiem co mam robić czy zgłosić, że nadal występuje problem czy wina leży po mojej stronie od strony konfiguracji?

Proszę o rady.

 

No to tak zostaw jak OK.

 

Uaktualnij sterownik do najnowszego, bo może to jego wina?

 

Możliwe, że masz jakiś problem z czujnikiem temperatury?

Uważaj żeby sobie nie spalić karty. Obroty wentylatora ustawiane w CCC są stałe, więc niezależnie od obciążenia ciągle będzie to 30%.

 

Obroty wentylatora mogą się zwiększać do czasu uruchomienia systemu, zdarza się to w niektórych kartach.

No właśnie, po minucie od uruchomienia się systemu, dopiero zaczynają wskakiwać obroty do tych 50% tak to wiatraki pracują cicho.

 

 

 

Dobra zaktualizowałem sterowniki (wydawało mi się, że mam najnowsze) i jest jak na razie w porządku.

Dzięki.

Lol, ponad 100 stopni w grach? :smiley: Eweidentnie coś było nie halo albo ze sterownikami albo coolerem GPU :smiley: