Problem z przeinstalowaniem/formatowaniem systemu

Czesc…jestem zielona w temacie…

chcialam przeinstalowac (czy zformatowac-nie wiem dokladnie czym to sie rozni =po laicku => wyczyscic wszystko) system…nie robilam tego wczesniej sama wiec czytalam Wasze posty, i inne fora, no i dzialalam wg wskazowek…

startowalam system z CDrecovery, przeszlam na Boot system…potem wybralam CD jako zrodlo nowego systemu…wszystko teoretycznie poszlo jak trzeba

ale teraz komp chodzi wolno jak nigdy, zamula i wszystko otwiera sie 3x wolniej

no i wszystkie dane i pliki sie zachwaly…myslalam ze je strace…

Poradzcie prosze jak mam sie za to zabrac…

dzieki z gory

zainstalowałas\ś system na system. Nie sformatowałaś dysku. Czytaj wszystko uważniej przy instalacji

Jak chcesz zainstalować jeszcze raz system Windows to po prostu w BIOS’ie zmieniasz aby startował najpierw z CD.

Wrzucasz płytę z Windowsem i restartujesz komputer.

Potem postępujesz zgodnie z wyświetlanymi komunikatami (nie zapomnij sformatować partycji na której będziesz instalowała)

W sumie to proste :slight_smile:

A tu kilka słów dlaczego mój sposób jest lepszy :slight_smile:

http://www.frazpc.pl/b/180405

Sądząc iż jesteś dziewczyną i masz CD Recovery to wnioskuję (mogę się mylić), że masz laptopa i wszystkie potrzebne Ci

potem sterowniki znajdziesz na stronie producenta.

dzieki Chlopaki za odpowiedzi…

p19koz - tak tak, to laptop no i jestem dziewczyna :roll:

no i zrobilam juz tak jak mowiles.nie jest to trudne…tyle ze chyba wlasnie nie sformatowalam partycji…czy mam to zrobic po instalacji czy przed…?! i z BIOSa czy moze inaczej…!? bede bardzo wdzieczna za odp! !!

milego dnia

m

Dziewczyno jak Ci się już udało zainstalować to broń boże nie formatuj.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Formatowanie_woluminu

Formatowanie innymi słowy wykasowanie wszystkiego

stracisz wszystko to co osiągnęłaś.

Format tylko przed instalacją.

p19koz – dziękuję za pomoc.

Wnioskowałam, że instalowanie systemu z CDrecovery, automatycznie usunie wszystko ‘co stare’; czyli teraz format, potem instalacja. Dzięki.

Monczkin – regulamin przeczytany, to jasne…przepraszam za niedociągnięcia…