Problem z przeinstalowaniem

Witam . posiadam aktualnie Widnowsa mx7 by MalcomX . jestem z niego strasznie zawiedzony poniewaz codziennie robie formata poniewaz gdy wylacze komputer i potem znow go wlacze to juz sie nie urachamia tylko zatrzymuje sie na czarnym ekranie . Chcem go przeinstalowac na windowsa xp . mam plytke lecz gdy chce ja odtworzy wlacza sie auto odtwarzanie biore przeinstaluj system czy zainstaluj system xp i wyskakuje ze posiadam nowsza wersje systemu . jak usunac system ? przepominam iz musze odpalic ja przy wlaczonym komputerze poniewaz gdy wlacze komputer i bede chcial jeszcze odtworzyc ja przy tych czarnych napisach etc to jagby tej plytki wql nie widzialo . a mx7 widzi . wiec prosze o pomoc jak usunac ten nowszy system jakos przy wlaczonym pc .

sory za blede ortograficzne . licze na wasza pomoc

-tam jest opcja formatowania dysku -najpierw usuń partycę , sformatuj a dopiero póżniej instaluj…

ale wlasnie problem polega na tym ze nie ma takej opcji na plytce xp . ; / a nie moge jej uruchomic wczesniej przy wlaczaniu komputera bo jej nie widzi …

jeden nielegalny system a drugi chociaż oryginalny? po włożeniu płyty i uruchomieniu pc sam powinien rozpocząć instalacje-zapyta i uruchomienie z płyty. jesli tak się nie stanie musisz przestawić botowanie w biosie.

ale jak to botowanie zmienic ? ; /

Paciorek , Proszę o kontakt na PW.

Do czasu wyjaśnienia - temat zamykam.