Problem z przejściem slajdu w PowerPoint

Mam taki problem w Power Point

Najpierw w skrócie:

chodzi o to zeby slajd pokazał się nie czekając na kliknięcie a elementy na nim zeby czekały aż użytkownik kliknie myszką.

A teraz bardziej szczegółowo:

Na każdym slajdzie mam kilka elementów które pokazują się przy kliknięciu myszką.

W pewnym momencie zachodzi potrzeba zeby jeden element pokazal się na 2 slajdach i wtedy robię tak że wszystko poza tym elementem na 1. slajdzie znika i teraz chcę żeby od razu (bez czekania na kliknięcie) pokozał się następny slajd i potem zęby elementy na tym slajdzie pokazywały się tak jak w ustawieniach animacji (między innymi czekały na kliknięcie lub pokazywały się po jakimś czasie).

Tego już próbowałam:

  1. Skleiłam dwa slajdy w jeden, czyli elementy na tym slajdzie znikają a potem pojawiają się nowe.

Sposób nie dobry ponieważ kompletnie nie nadaje się do druku. Elementy które są początkowo i te które pojawiają się pod koniec są jeden na drugim i wydruk jest kompletnie nieczytelny. Natomiast właśnie tak miałoby to wyglądać podczas oglądania prezentacji.

  1. Na drugim wchodzę w “przejście slajdu” i tam w polu “przełączanie slajdu”:

odznaczam “przy kliknięciu myszką”

i zaznaczam “automatycznie” - ustawiam po 00:01

Powoduje to że slajd i tak czeka aż użytkownik kliknie myszką zęby się pokazać ale za to wszystkie elementy na slajdzie nie czekają na uzytkownika tylko pokazują się same.

  1. Na drugim wchodzę w “przejście slajdu” i tam w polu “przełączanie slajdu”:

zaznaczam “przy kliknięciu myszką”

i zaznaczam “automatycznie” - ustawiam po 00:01

Efekt - taki jak w 2.

Przy czym tak zrobioną prezentację uruchomiłam nic w niej nie zmieniając u znajomej (ja mam Offica2002, ona Offica2003) i u niej slajd uruchamia się sam, ale elementy na nim róznież.

Czy jest możliwe żeby slajd udruchomił się sam, a elementy na tym slajdzie nie?

Tamto jet dla mnie najważniejsze, ale mam jeszcze jedno pytanie :

  1. Czy da się oglądać prezentację na komputerze bez Offica?

W prezentacja przenośna zrozumiałam że i tak trzeba instalować PowerPointViewer.

Prezentacje będą na koniec zapisane na płytce, na niej mógłby być PowerPointViewer ale chodziłoby o to zęby nic nie trzeba było instalować na komputerze.

No tak, już wiem gdzie błąd.

“Przejście slajdu”, które zastosowywałaś w próbie 2. i 3. powinno być ustawiane w pierwszym slajdzie , nie w drugim!

Co do tego drugiego pytania, to ja nie znam innego sposobu na oglądanie prezentacji, niż te, które przedstawiłaś.

Pozdrowienia.

zrobiłam i teraz drugi slajd pozakuje się tak jak powinien - czyli automatycznie, ale za to wszystkie elementy na pierszym slajdzie odpalają się same :frowning:

taki sam skutek przy ustawieniu 2. i 3. dla pierwszego slajdu