Problem z przejściówkami IDE->SATA

Witam.

Chciałem podpiąć do nowej płyty która ma jedno złącze IDE dodatkowy dysk na takim samym złączu poprzez przejściówkę IDE->SATA. Wszystko byłoby ok gdyby nie problem z ich działaniem.

Raz zawiesza się komputer tuż przy starcie, za chwilę bios nie widzi żadnego dysku…

Wiem, że podłączanie w ten sposób dysków nie jest najlepszy ale chciałem zachować ten dysk póki co i go podłączyć wewnątrz komputera niż używać kieszeni zewnętrznej w której też mam dysk (tyle, że mniejszy).

W czym jest problem? W działaniu? W ustawieniach zworek? Czy może to same przejściówki mogą być uszkodzone/mogą nie obsługiwać systemu jaki mam?

Ma ktoś jakiś pomysł?

Płyta: ASRock N68C-S UCC

System: Windows 7 32-Bit

a jakiego producenta masz dysk który chcesz podpiąć??

Dysk SATA który podłączony jako master to WD, drugim miał być Seagate który tymczasowo “siedzi” na taśmie wraz z napędem :expressionless:

W stopce zresztą jest małe info nt. sprzętu ;]

A przestawiłeś w tym dysku zworkę na SLAVE ?.

A tak naprawdę to nie podłącza się na jednym kablu dysku i konwertera bo może być konflikt

To jak podpiąć dysk IDE do płyty ze złączem SATA? ;]

Edit [06.08]

Myślałem tez żeby na IDE podpiąć dwa dyski (250 i 40 GB) a napęd IDE z przejściówką na SATA ale chodzi o fakt nie działania przejściówki lub jej niekompatybilności z systemem.

W sumie z napędu korzystam okazjonalnie ale przyjdzie dzień że będę go potrzebował…

Może ktoś kiedyś korzystał z takiej przejściówki na siódemce i ma jakieś doświadczenia?

Edit [07.08]

Jak widać nikt nie ma doświadczenia…

No nic, chyba z racji braku zainteresowania temat można będzie zamknąć.

W zasadzie to nie podałeś nic co potrzebne do tego aby móc ci pomóc.

Nie napisałeś jaka to przejściówka, poza tym zero info nt. tego czy jest ona dwu czy jednokierunkowa, czy podpinałeś zasilanie do takiej przejściówki, czy wsadzałeś stery, które powinny być do niej dołączone itp. itd.

Sposób podłączenia dysków na jednej taśmie - czy zworki były poustawiane odpowiednio dla master (górne złącze) slave (środkowe) itp.

A z doświadczenia wiem, że mniej problemów z kontrolerem sata/ide na PCI.

Mogłeś od razu kupić coś takiego - no chyba, że masz zawalone oba PCI na mobo:

http://www.pckom.pl/produkt/19722,cdata … 4351d3823e

przejsciowke wpinasz do dysku, ustawiasz zworke na master i zasilanie - do dysku i przejsciowki… zadnych sterownikow nie potrzebujesz: 67d1b5b4bcb99e64m.gif