Problem z przekierowaniem portów i widocznością serwera

Cześć wszystkim. Sytuacja wygląda następująco: posiadam laptopa, który jest uruchomiony 24/7 i podłączony kablem bezpośrednio do routera. Hostuję na nim dedykowany serwer do jednej z gier oraz serwer Team Speak 3. Problem polega na na tym, że serwer do gry po jakimś czasie znika. Co ciekawe, TS3 w tym czasie działa prawidłowo. Dzieje się to, na przykład kiedy podłącze nowe urządzenie do sieci, czy też uruchomię drukarkę podłączoną pod port usb routera. Chociaż też nie zawsze, nie ma na to reguły. Już w przeszłości robiłem podobną konfigurację, lecz na innym routerze i nie było problemów. Żeby przywrócić działający serwer, trzeba robić różne kombinacje, np od nowa konfigurować router, rozłączyć wszystkie urządzenia podłączone do sieci itp itd.

Mam 2 komputery podłączone bezpośrednio pod router. Na routerze ustawiłem przydzielenie stałego ip:

192.168.1.110 -> mój pc stacjonarny

192.168.1.111 -> laptop/serwer

Na 110 mam uruchomiony DMZ, a pod 111 następujące porty, które są wymagane do założenia serwera w grze (Vietcong) + TS3:

Vietcong: 5425 both 15425 both

TS3: 9987 udp, 10011 tcp, 30033 tcp

 

Router ASUS RT-N18U

 

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam

 

Jeśli porty przekierowane są prawidłowo, masz wyłączony SPI Firewall i zapora niczego nie blokuje, to albo router nie wyrabia, albo jest uwalony. Sprawdzałeś, czy jest nowy firmware i probowałeś go aktualizować?