Problem z przekierowaniem portów - TL-WR740ND

Witam, mam problem z przekierowaniem portów. Z tego co wiem, mój dostawca internetowy (INEA) nie blokuje portów. Mam router TL-WR740ND (TP-LINK). Łącze się z nim bezprzewodowo.

Informacje o połączeniu:

Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:


   Sufiks DNS konkretnego połączenia :

   Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.101

   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

   Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Chcę odblokować sobie porty z zakresu 6112-6119. Zrobiłem wszystko, według mnie, jak powinienem. Screen z panelu:

http://i48.tinypic.com/2nqfs45.png

Niestety, tylko port 6114 jest w rzeczywistości odblokowany. Na początku był także odblokowany 6112, ale parę razy usuwałem i dodawałem regułę i się zablokował! Niesamowite… :smiley: Najnowsze wieści: teraz już żaden nie jest odblokowany. Magia.

Ktoś ma na to jakąś radę? Resetowanie urządzenia nie pomaga.

EDIT: Przez to przekierowywanie portów dostałem bonus - internet raz działa, raz nie (tzn. regularnie zamula). Teraz już mam dwa problemy.

A na firewallu masz odblokowany ten zakres portów??

Włączony firewall systemowy ??

Firewall systemowy wyłączony. W antywirze nie mam firewalla, a jedynie ochronę w czasie rzeczywistym.

Problemy z zamulaniem były spowodowane usterkami dostawcy internetu, więc to nie miało nic wspólnego z routerem. Problem z portami nadal jest. Wszystkie są zamknięte.

W jaki sposób sprawdzasz otwartość portów??

Resetowałeś router do ustawień fabrycznych ??

Próbowałeś pojedynczy port przekierować??

Od dostawcy otrzymujesz w ogóle publiczny adres IP?

Okazało się, że problem nie leżał w routerze, ale oprogramowaniu sprawdzającym otwartość portów. Nie polecam tego robić on-line, bo często to daje złe wskazania. Sprawdziłem oprogramowaniem z http://portforward.com/, a później przetestowałem tworząc serwer w grze. Wszystko wydaje się być w porządku.

Wersje on-line sprawdzaczy też są ok ale trzeba stosować kilka stron. Do tego jeszcze warto pinga puścić z jakiegoś kompa na ten port.