Problem z przekierowywaniem portów

Witam. Posiadam router Linksys WRT54GC i mam pewien problem gdyz chcialem zalozyc serwer w grze warcraft 3 a z racji ze mam dynamiczne ip musialem przekierowac porty. Wiec wszedlem w panel routera i wszystko dobrze powpisywalem wszystko zrobilem jak trzeba zrobilem save settings i niby port przekierowany a jednak nadal nie moge tworzyc serwerow i wyglada to tak jakbym go nie przekierowal. Dodam ze w grze rowniez ustawilem dany port. Port ktory chcialem przekierowac to 27960. Bardzo prosze o pomoc bo juz nie mam pomyslow na rozwiazanie tego problemu.

Na początek: dynamiczne IP nie ma nic wspólnego z potrzebą przekierowania portów. Porty przekierowuje się, ponieważ w router wbudowany jest NAT (Network Address Translation), który zamienia zewnętrzne IP (otrzymane od dostawcy) na IP lokalne. Więc jeśli do routera podłączone jest kilka komputerów, oczywiście z różnymi IP lokalnymi, to router musi wiedzieć, do którego przekierować pakiety przychodzące na określonym porcie.

Zatem przekierowując port zwykle podajesz:

  • numer portu zewnętrznego i numer portu wewnętrznego (zwykle ten sam)

  • protokół (TCP lub UDP)

  • IP lokalne komputera, do którego mają trafiać pakiety

To powinno wystarczyć aby port był dostępny dla połączeń zewnętrznych.

Pozdrawiam

No tak mam kilka komputerow i ustawilem takie ip lokalne jakie mam czyli 192.168.1.100 protokół TCP i UDP zaznaczylem i porty powpisywalem i port nadal jest taki jakby byl zamkniety :confused:

http://www.plaatjesupload.nl/bekijken/2394184.html

tutaj macie link z tym jak ustawilem wszystko w tym panelu.

Jeśli masz firewalla (a nie wyobrażam sobie nie mieć :slight_smile: ), to sprawdź czy on nie blokuje portu albo całej aplikacji.

Ja do testu portów używam strony uTorrent: http://www.utorrent.com/testport?port=27960

W ostateczności, aby wyeliminować wątpliwości, można podłączyć komputer do netu z pominięciem routera i sprawdzić połączenie…

Firewall nie blokuje bo gra jest w wyjatkach a nawet po wylaczeniu zapory i tak jest to samo. Stronka ktora podales wykazuje ze port nie jest otwarty… Juz nie wiem o co biega :confused:

Otwarty a przekierowany to robi różnicę. Sprawdź reguły firewalla w routerze i odblokuj/dodaj do reguł potrzebny port.

Pozdrawiam!

scooter3 , na forum obowiązują zasady pisowni języka polskiego, włącznie z polskimi znakami diakrytycznymi. Proszę poprawić swoje posty. W przeciwnym razie temat może polecieć do kosza.