Problem z przekierowywaniem portu

Witam mam problem z przekierowywaniem pojedynczego portu.Mój router to Wireless-N ADSL2+ .Problem polega na tym , że gdy wpisuje w pole Adres Ip ip swojej bramki domyślnej wyskakuje błąd.

Screen błędu http://img194.imageshack.us/img194/6595/23351550.png

Screen bramki domyślnej http://img824.imageshack.us/img824/5255/ipconfiga.png

Mógłby ktoś napisać jak to naprawić?

Witam,

Pytanie 1: Czy domyślasz się choć trochę co to brama domyślna i do czego służy ?

Pytanie 2: Czy domyślasz się chociaż jak działa przekierowanie portów i dlaczego w ogóle powinieneś z niego skorzystać ?

…dobra okaże dobroć i odpowiem za Ciebie: NIE! , NIE!

Odp 1: http://sieci-komputerowe.net/podstawy/1 … lt-gateway

Odp 2:

Przekierowania portów używa się gdy komputer z usługą ma adres prywatny w sieci lokalnej i nie jest widoczny w Internecie.

Jedyne co widać w sieci rozległej to publiczny adres routera za którym może stać milion komputerów z adresami prywatnymi… czy da się w takim razie dostać bezpośrednio do serwera (czyi IP priv:PORT) uruchomionego na jakimś z nich ? TAK -> trzeba powiedzieć routerowi:

“Jakby z Internetu przyszedł pakiet dla usługi działającej na porcie 12345 to ta usługa uruchomiona jest na kompie o adresie prywatnym a.b.c.d i przekaż ten pakiet do tego komputera”

Co więc trzeba w routerze skonfigurować ?

PORT: na jakim uruchomiona jest aplikacja/serwer na PC w LAN (lub zakres portów gdy aplikacja korzysta z więcej niż jednego)

IP KOMPUTERA W LAN: który tą usługę udostępnia.

(protokół: TCP /UDP w zależności od usługi)

Mam nadzieje że już jest jaśniej …

pzdr