Problem z przekonwertowaniem filmu

Mam film w formacie wmv, który na komputerze odtwarza się bez problemów, ale na telewizorze (po nagraniu na wtyczkę usb) są problemy - jakość obrazu znacznie niższa niż na komputerze (i to nie jest kwestia rozciągnięcia, bo po podłączeniu komputera do telewizora i odtworzeniu w ten sposób wygląda znacznie lepiej), film się mocno zacina (na komputerze jest płynny), a po paru sekundach dźwięk zaczyna się wykrzaczać. Próbowałem przerobić ten film w programie Any Video Converter, który pokazuje, że ten film ma… 1000 fps :shock: i kodek wmv3. Po przerobieniu na avi z kodekiem xvid z bitrate 2000 i z fps 25 efekt na komputerze robi się taki sam, jak na telewizorze - czyli film przerobiony ma fatalną jakość i się zacina. Wielokrotnie przerabiałem różne filmy i na pewno nie jest to kwestia zbyt niskich ustawień (czyli zamiast bitrate 2000 brać 5000), bo przy tej jakości filmów to ustawienie zawsze zupełnie wystarczało. Czym to przerobić, żeby dobrze działało na telewizorze?

U mnie FormatFactory pomogło.

Musiałbyś mi podpowiedzieć ustawienia, bo na domyślnych efekt jest ten sam - niby jest ustawione jako ,Wysoka jakość i rozmiar", ale po przerobieniu znowu jest niepłynny i ma fatalną jakość.

Ja robiłem na standardowych ustawieniach i działało. Napisz mi jaki masz telewizor może coś wykombinuję. Ale głowy nie dam. U mnie była podobna sytuacja pomogło pobranie z innego źródła… Może i ty spróbuj. Masz taką możliwość?

Telewizor to LG 22LE3300. Chodzi o niektóre filmy ze strony Vod Tvp, oczywiście ze statusem darmowe. Niektóre ściągają się w formacie avi z normalnym fps 25 klatek na sekundę i z nimi nie ma żadnych problemów, a niektóre właśnie jako wmv z fps 1000 klatek na sekundę i z nimi są problemy. To jeden z takich wadliwych filmów:

http://vod.tvp.pl/audycje/dla-dzieci/do … o/12406016

Co ciekawe, na jednym komputerze na przeglądarce Firefox ten film nie chce się odtworzyć bezpośrednio z tej strony z ich odtwarzacza - wyskakuje ,Materiał niedostępny". Na drugim komputerze na przeglądarce Google Chrome się otwiera, ściągam go przez wtyczkę do tej przeglądarki i jest właśnie w takim formacie, jak napisałem. Niby udaje się przerobić ten film prawidłowo programem SUPER, też taki konwerter, i potem jest w porządku, ale po pierwsze trwa to koszmarnie długo (20-minutowy film przerabia się ponad 3 godziny), a poza tym po przerobieniu widać lekką pikselozę mimo wysokich ustawień, niby niewielka, ale jednak jest, a przed przerobieniem tej pikselozy nie ma. Jeśli możesz, to pokombinuj z tym filmem, do którego dałem link i na jego przykładzie może uda się załatwić sprawę z innymi.