Problem z przekszatałceniem przestrzeni dyskowej na partycje


(Jj121) #1

Witam!

Zakupiłem niedawno nowego notebooka (Samsung R510) i zabrałem się za partycjonowanie dysku (320GB). Domyślnie były dwie partycje po ok 143GB.

Z dysku C wydzieliłem na początku ok 95GB (49GB zostawiłem pod Viste :frowning: ) programem Acronis Disk Director Suite, później używając Windowsa podzieliłem to 95GB na pół (w tym programie Acronics Disc pojawiał się błąd, że niby jest zbyt mało miejsca na wykonanie operacji) i tu pojawia się problem; została utworzona tylko jedna partycja ok. 47GB, a drugie tyle gdzieś "wcieło", tzn. w Zarządzaniu dyskami pojawia się jako nie przydzielone, próbowałem to sformatować ale Windows coś pisze, że ten system tego nie może wykonać. Program Acronis Disk Director Suite w ogóle tego nie widzi, ale program Acronis Disk Editor tak (to coś wchodzi w skład tego pakietu, a zainstalowałem go bo nie znalazłem specjalnie nic lepszego). Próbowałem też coś zrobić programem Acronis Recovery Expert (też z tego pakietu), ale nie znalazł żadnej partycji do odzyskania. Program EASEUS Partition Manager 2.0 Home Edition określa tą przestrzeń jako unallocated i jako logical :? .

Proszę o pomoc w odzyskaniu tej partycji, mam viste home premium ...


(Asterisk) #2

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Cosik Ktosik) #3

Spróbuj przydzielić to wolne miejsce partycji programem GParted: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 ... ed+0.3.411


(Jj121) #4

Mam ten program ale jest strasznie trudny w obsłudze, gdyby był chociaż po polsku ... Może poradzi mi ktoś w jakie opcje mam w nim wchodzić?


(Cosik Ktosik) #5

Instrukcje do niego:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 ... ja+systemu

http://manual.sidux.com/pl/part-gparted-pl.htm


(Jj121) #6

Scaliłem tym GParted te dwie partycje do takiej jaką zrobiłem na początku (90 pare GB), ale nadal chciałbym podzielić to na pół. Acronis Disk Director Suite coś nie może sobie z tym poradzić, wyskakuję błąd, że niby jest zbyt mało miejsca na wykonanie operacji, a ta partycja jest pusta. Czym to może być spowodowane? Wole unikać tego GParted, zbyt skomplikowane to ...

update:

GParted stwierdza że nie może być więcej niż 3 partycje "primary", czyli rozumiem ze muszę to zmienić na coś...


(Hashi) #7

Tworzenie partycji lub dysku logicznego