Problem z przekształceniem tabel w divy


(Góral105) #1

Mam problem z przekształceniem tabel w divy. Moja strona zawiera i tabelki i opiera się na divach :smiley: wydaje się to dziwne, ale taki szablon pobrałem. Po zmianie zostało mi parę tabel, których po prostu nie umiem przekształcić, patrzyłem po różnych kursach, ale nadal wszystko się rozjeżdża, jak cokolwiek zmienię. Moja strona to http://antihaker.ovh.org (żeby można było grafikę zobaczyć ewentualnie), kod xhtml znajduje się tutaj: http://wklej.org/id/752b9ff6e6 CSS tu: http://antihaker.ovh.org/style2.css. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w przekształceniu będę wdzięczny. :smiley:

Pozdr.


(system) #2

Za dosłownie to zrobiłeś. Taka strona będzie się wczytywać dłużej niż tabelkowa z uwagi że niepotrzebnie rozmnożyłeś div'y (nie wspominając już o poprawności takiego cudownego rozmnożenia).


(Góral105) #3

Poprawność kodu jest w 100% zgodna ze standardami W3C. Sprawdź validatorem W3C - 0 błędów. A czy da się cokolwiek zrobić, żeby jakoś te divy zmniejszyć i zachować ten sam wygląd strony :?:


(system) #4

Można zrobić stronę tylko na jednym znaczniku i validator nie pokaże błędu co nie oznacza że taka strona będzie poprawnie zrobiona.

Wszystko da się zrobić, za bardzo nie widzę w czym byś miał problem. Zamiast tych tabel daj div i po sprawie, nie zapominając o float dla div'óv.


(Góral105) #5

Coś mi nie poszło. Divy spowodowały, że stronka jest krzywa i dziwna - zobaczcie tutaj http://antihaker.ovh.org/index2.htm. Poprawna na tabelach + divy tutaj - http://antihaker.ovh.org Może czegoś tu zapomniałem zrobić :?: Proszę o pomoc. :frowning:


(system) #6

Kiedyś optymalizowałem podobny układ komuś.

Osobiście to bym zrobił kod od nowa np. menu na liście


GŁÓWNE MENU

Jakiś link

Jakiś link

Jakiś link

Jakiś link

Jakiś link

Jakiś link

Jakiś link

Jakiś link

[/code]
[code]dl.ng_left { margin-left:34px; } dl.ng_left dt { background:url(images/0_4.PNG); text-align:center; line-height: 31px; } dl.ng_left dd a { background: url(images/link3.PNG) no-repeat left; display: block; width: 100%; line-height: 22px; padding-left: 30px; text-align:left; font-size: 11px; font-weight: bold; color:#FFFFFF; } dl.ng_left dd a:hover { background-image: url(images/link_2.PNG); color: #000000; }


(Góral105) #7

Sorry, że was jeszcze dalej o to pytam, ale nie wiem jak umieścić ten kod (w którym miejscu) najpierw skasowałem tabelę i wstawiłem powyższy kod to się rozjechało i już nie chcę sto razy pokazywać jak wygląda "rozwalony" szablon :smiley: mam nadzieję, że mi jeszcze pomożecie i z góry dzięki :slight_smile:


(system) #8

He he, to tylko przykład a nie konkretnie pod ten szablon...jednak powinien działać. Wiesz...za dużo roboty że doradzić konkretny kod. Lepszym wyjście jak wspomniałem jest zrobić wszystko od nowa. Tabelki a div'y rządzą się innymi prawami i taka zamiana z pozoru może być prosta a okaże się że wymaga całego kodu nowego.


(Góral105) #9

Temat tych divów w moim szablonie już chyba zamykamy. Masz rację _Puma_ :smiley: trzeba chyba od nowa jeśli bym chciał, tylko mój problem polega na tym, że od nowa nigdy nie pisałem szablonów tylko korzystałem z innych projektów (przerabiałem je nie do poznania :slight_smile: ) tyle że dodałem parę divów i grafikę zmieniałem :slight_smile: No to chyba już wam podziękuję, jakbym miał problem (jeżeli mi się zachce od nowa, bo to pełno roboty) to wtedy napiszę.

Za chęć pomocy WIELKIE DZIĘKI