Problem z przełączaniem kart graficznych w laptopie

Witam. Parę dni temu zakupiłem notebooka SAMSUNG SERIES 3 model 350E7C-S07. Sprzęt jest wyposażony w 2 karty graficzne : zintegrowaną Intel graphics HD oraz dedykowaną AMD HD 7670M. Problem w tym, że nie wiem jak zmusić laptopa, aby używał karty graficznej dedykowanej. W sterowniku karty graficznej niby istnieje możliwość regulacji wydajności ( również w aplikacjach), ale brakuje mi wyraźnej informacji, na której karcie aktualnie pracuje. We wszystkich programach diagnostycznych (everest, testy wydajności gier itp.) wyświetla się wyłącznie karta od intela. Chciałbym, aby notebook pracował w całości na karcie od radeona. Próbowałem też zmienić to w biosie, ale nie widzę takiej opcji. Dodam, że mam zainstalowane najnowsze sterowniki od producenta karty oraz w całości zaktualizowany bios. Macie jakieś pomysły? Z góry dziękuje :slight_smile:

Hej,

W większości laptopów z duetem Intel i AMD instalowana jest aplikacja, która umożliwia zmianę domyślnej karty. Aplikacje tę można wywołać klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierając opcję Przełączanie grafiki.

29808820908167286750.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus