Problem z przełączaniem kart graficznych

Witam. Mam Problem z przełączaniem kart graficznych. Problem wygląda tak chcę zagrać w NFS Rivals na karcie AMD a odpala mi się na intelu. I Gdy chcę przełączyć grafikę opcją “Konfiguruj przełączanie grafiki” nic się nie wyświetla i to jest ten problem nie mam jak przełączyć grafiki.  :frowning:

Jakieś konkrety? Laptop? Pudło?

Spróbuj w BIOSie wyłączyć zintegrowaną grafikę.

Laptop. Windows 8. Dwie Karty Intel i AMD. W BIOSie może da rade zobacze.

W lapie raczej niczego nie zdziałasz.W BIOSie znajdziesz tylko opcje używania karty zintegrowanej lub auto.O przełączaniu decyduje BIOS zależnie od obciążenia.

Słyszałem kiedyś że laptopy lenovo mają akurat taki problem. Inne nie, ja posiadam Laptop Lenovo G500 i pewnie dlatego ale jak naprawić to ja już nie wiem.

@ VenoXStudio: po prostu podaj dokłaną nazwę laptopa. To naprawdę może wiele wyjaśnić/ułatwić.

 

Edit

 

OK, jak widzę Lenovo G500 ma dwie karty graficzne: zintegrowaną Intela i dedykowaną AMD w technologii Enduro. O przełączeniu nie decyduje BIOS, a program od AMD. Masz może pod prawym myszki, gdy klikniesz na skrót gry coś w stylu ‘Uruchom z procesorem graficznym’ i do wyboru: ‘procesor AMD o dużej wydajności’ i ‘zintegrowana karta graficzna’? Jeśli tak, to wybierz AMD. Czy w opcjach zailania masz ustawione na wysoką wydajność?

 

Możesz ściągnąć stery do chipsetu, grafiki Intela i AMD zgodne z systemem. Odinstalować, te które masz np. programem Display Driver Uninstaller:

http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

Zainstalować w kolejności - chipset, Intel, AMD. Po każdej deinstalacji/instalacji restart systemu.

 

Jak nie to spróbuj zainstalować jeszcze stery najnowsze dla Twoich kart bezpośrednio od Intela i AMD.

 

Aha, sam nie gram, ale czytałem, że czasem proces, którym odpalasz grę nie jest tym, na którym grasz, więc trzeba go ręcznie w CCC (Catalyst Control Center) dodać.

 

Tu też poczytaj: http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=73638

Dobra teraz dokładnie powiem. Problem jest taki gdy klikam prawy przycisk myszy i biorę Konfiguruj Przełączanie Grafiki (AMD) nie działa czekam czekam czekam i nic. Właśnie ten program nie działa i nie mam jak przełączyć Kart Graficznych. Tu Taki Screen http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5790734/14908081.jpg?1428853098