Problem z przełączaniem kart graficznych


(VenoXStudio) #1

Witam. Mam Problem z przełączaniem kart graficznych. Problem wygląda tak chcę zagrać w NFS Rivals na karcie AMD a odpala mi się na intelu. I Gdy chcę przełączyć grafikę opcją “Konfiguruj przełączanie grafiki” nic się nie wyświetla i to jest ten problem nie mam jak przełączyć grafiki.  :frowning:


(pionner) #2

Jakieś konkrety? Laptop? Pudło?

Spróbuj w BIOSie wyłączyć zintegrowaną grafikę.


(VenoXStudio) #3

Laptop. Windows 8. Dwie Karty Intel i AMD. W BIOSie może da rade zobacze.


(Bowjan) #4

W lapie raczej niczego nie zdziałasz.W BIOSie znajdziesz tylko opcje używania karty zintegrowanej lub auto.O przełączaniu decyduje BIOS zależnie od obciążenia.


(VenoXStudio) #5

Słyszałem kiedyś że laptopy lenovo mają akurat taki problem. Inne nie, ja posiadam Laptop Lenovo G500 i pewnie dlatego ale jak naprawić to ja już nie wiem.


(Maha) #6

@ VenoXStudio: po prostu podaj dokłaną nazwę laptopa. To naprawdę może wiele wyjaśnić/ułatwić.

 

Edit

 

OK, jak widzę Lenovo G500 ma dwie karty graficzne: zintegrowaną Intela i dedykowaną AMD w technologii Enduro. O przełączeniu nie decyduje BIOS, a program od AMD. Masz może pod prawym myszki, gdy klikniesz na skrót gry coś w stylu ‘Uruchom z procesorem graficznym’ i do wyboru: ‘procesor AMD o dużej wydajności’ i ‘zintegrowana karta graficzna’? Jeśli tak, to wybierz AMD. Czy w opcjach zailania masz ustawione na wysoką wydajność?

 

Możesz ściągnąć stery do chipsetu, grafiki Intela i AMD zgodne z systemem. Odinstalować, te które masz np. programem Display Driver Uninstaller:

http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

Zainstalować w kolejności - chipset, Intel, AMD. Po każdej deinstalacji/instalacji restart systemu.

 

Jak nie to spróbuj zainstalować jeszcze stery najnowsze dla Twoich kart bezpośrednio od Intela i AMD.

 

Aha, sam nie gram, ale czytałem, że czasem proces, którym odpalasz grę nie jest tym, na którym grasz, więc trzeba go ręcznie w CCC (Catalyst Control Center) dodać.

 

Tu też poczytaj: http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=73638


(VenoXStudio) #7

Dobra teraz dokładnie powiem. Problem jest taki gdy klikam prawy przycisk myszy i biorę Konfiguruj Przełączanie Grafiki (AMD) nie działa czekam czekam czekam i nic. Właśnie ten program nie działa i nie mam jak przełączyć Kart Graficznych. Tu Taki Screen http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5790734/14908081.jpg?1428853098