Problem z przełączeniem dźwięku

Witam, otóż mam takowy problem, szukałem odpowiedzi ale niestety nic na ten temat nie znalazłem :/. Generalnie o co chodzi, dzisiaj chciałem sobie posłuchać muzyki, o bardzo późnej godzinie, tak więc podłączyłem sobie słuchawki, grała tylko jedna ździwiłem się, gdyż nie wiedziałem czemu, gdy odłączyłem słuchawki, kompletnie nie było dźwięku… Pół mini-jack’a został się w laptopie… W wejściu i nie mogę go wyciągnąć… Nie chodzi o to jak go wyciągnąć a o coś innego… Posiadam laptopa firmy ACER, i chodzi tu o to, żee laptop teraz czyta jakby dźwięk był w słuchawkach, a że tam jest tylko mini-jack, to nawet ich nie podłączę, chodzi o to, żeby przestawić dźwięk tak, by mimo “podłączonych słuchawek” dźwięk wydobywał się z wbudowanych głośniczków. 

 

Głównie pytanie, czy da radę w ogóle to przestawić, gdy “niby podłączone” są słuchawki? Żeby grało zgłośników… Już z tym siedze kilka godzin…

 

Informacje:

 

  • Windows 8.1 Home Edition,

  • Najnowsze Sterowniki Realtek High Definition Audio,

 

Jak to wygląda w Menedżerze Realtek:

 

post-273134-0-22428200-1422733487_thumb.

post-273134-0-55937700-1422733502_thumb.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Chyba trzeba dać serwisowi, rozbiorą i wyjmą z gniazda pozostałość po wtyczce lub trzeba wlutować nowe gniazdo.

Panel Sterowania -> Dźwięk i w zakładce odtwarzanie wyłącz słuchawki i włącz głośniki.

 

I najlepiej to laptopa oddaj do serwisu aby wyciągnąć tego jacka ewentualnie wymienić wejście.

Noo tak się składa że tak po prostu sobie nie mogę zmienić :wink: Patrz tu ;p I powiedz jak ?

Głównie pytanie, czy da radę w ogóle to przestawić, gdy "niby podłączone" są słuchawki? Żeby grało zgłośników.. Już z tym siedze kilka godzin...

To jest główne pytanie, a nie że czy muszę go do serwisu bo to wiem na pewno ;) 

post-273134-0-97391600-1422732872_thumb.

post-273134-0-20627600-1422732884_thumb.

Serwis lub karta dźwiękowa na USB.

 

I prawdopodobnie gniazdo audio jest typu mechanicznego i głośniki zostały odłączone i raczej w systemie nic nie zrobisz?