Problem z przełączeniem karty graficznej zintegrowanej intel na dedykowaną nvida

Witam, Tak jak w temacie problem polega na przełączeniu karty zintegrowanej na dedykowaną. Wszedłem w tryb awaryjny, odinstalowałem sterowniki do karty dedykowanej przy użyciu DDU, nie restartowałem i zainstalowałem, dalej w awaryjnym, sterowniki do karty dedykowanej. Po restarcie komputer w dalszym ciągu korzysta z karty zintegrowanej. Gdy wyłączam ją w menedżerze urządzeń i próbuję wejść w panel sterowania nvidia wyświetla się komunikat “ustawienia ekranu nvidia nie są dostępne. Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej nvidia”.

Co robić?

W BIOS-ie powinna być opcja wyboru karty graficznej

tak, tylko gdzie i jak się ta opcja nazywa?

Jaki BIOS ?

Sorry za pytanie, a przełożyłeś kabel monitora w nowe gniazdo ?

zapomniałem dodać, że to laptop, mój błąd…

laptop dell Inspiron 15 (3542, Early 2014)

To rozwiązanie sprawdziło się na Dell 15R

Prawy klik na pulpicie > Configure Switchable Graphics > Choose a graphics processing Unit.

polecenia mogą być w języku polskim.

po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pulpicie pojwiają się takie opcje odnośnie grafiki:

właściwości grafiki

opcje grafiki

panel sterowania nvidia

z czego te pierwsze dwie dotyczą intela. nic więcej nie ma.

1 polubienie

Poszukaj w panel sterowania nvidia powinna być karta do wyboru, jeśli nie możesz tam wejść spróbuj przeinstalować sterowniki. Jeśli przeinstalowanie nic nie zmieni to trzeba będzie ją przełączyć w biosie (tu wszystko zależy od wersji biosu trzeba poszukać kiedy to ostatnio robiłam było w Integrated Peripherals , w pozycji Init Display First ale to było na PC więc pewnie inna wersja biosu).

Z tego co wiem to w większości laptopów karty same się przestawiają i w ustawieniach karty twoim wypadku nvidia powinno dać się to ustawić. Możesz jeszcze sprawdzić w ustawieniach zużycia energii. Możliwe że twoja karta jest tam wyłączona ze względu na oszczędność.

 

Ps Pytanie jeszcze skąd są sterowniki na stronie nvidii powinny być najnowsze

Hej,

Nvidia optimus - czyli system dwóch kart w jednym urządzeniu - jest w pełni automatyczna. Gdy pojawi się aplikacja, wymagająca większej mocy od układu graficznego, przełączenie następuje automatycznie. Do poczytani: http://www.nvidia.pl/object/optimus_technology_pl.html

Pozdrawiam,

Dimatheus

pojawiła się jeszcze jedna ciekawa rzecz " driver power state failure"…

Hej,

W takim razie deinstalacja sterowników, czyszczenie pozostałości przy pomocy CCleanera (czyszczenie dysku i rejestru) oraz ponowna instalacja. Oczywiście sterowniki pobierasz ze strony producenta laptopa.

Pozdrawiam,

Dimatheus