Problem z przełączeniem systemu operacyjnego

Witam , wczoraj zainstalowałem Linuksa na Windowsa XP . Gdy włączam komputer pojawia mi się menu , w którym mam do wyboru różne systemy. Nie mogę na żaden z nich się przełączyć ponieważ trzeba kierować strzałkami, a gdy naciskam strzałkę w dół to nic się nie dzieje. Bardzo chciałbym wrócić do Windowsa XP. Lecz nie mam pojęcia jak mogę się na niego przełączyć. Proszę o pomoc . Z góry dziękuję .

Masz może klawiaturę pod USB?

Tak, około 3 tygodnie, jeśli to istotne.

Włącz ustaw w biosie opcję USB legacy na Enabled, wtedy powinno się dać przełączać między systemami.

Jeśli chcesz całkowicie usunąć wybieranie systemów, włóż płytę z xp, wejdź w konsolę odzyskiwania naciskając R i wpisz fixmbr, naciśnij enter, fixboot i znów enter. Wyjdź z konsoli poleceniem exit i na windowsie możesz usunąć partycję linuxa używając diskmgmt.msc.

Jak mogę dostać się do BIOSU ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/BIOS#Kombi … BIOS_setup

Najlepiej sprawdzić w instrukcji płyty głównej.

Ok, dostałem się do biosu , ale nie mogę znaleźć nigdzie USB legacy . Może ktoś pomóc ?

To teraz podaj model płyty głównej, znajdziemy manuala do niej i sprawdzimy …

Jeśłi ta klawiatura to jedyny powód powrotu do Windowsa, to może warto jeszcze się z tym wstrzymać?

Nie, to nie jest jedyny powód, głównym powodem jest to że internet straszne wolno ‘chodzi’ . Ale myślę że zostawie sobie linuksa i XP . Całkiem fajnie Linux Mint wygląda. Model to MSI

Ok, już mam wszystko jestem w końcu na XP. Lecz pojawia mi się cały czas komunikat . Zaraz zapodam screena.

Czyli już możesz wybierać między systemami, klawiatura w menu wyboru systemów już działa? Jeśli nie to podaj pełny model płyty głównej, żeby włączyć USB Legacy.

Tak działa :slight_smile: Dzięki . Lecz mam jeszcze jeden problem : pojawia mi się ten komunikat :

http://zapodaj.net/662596d5d8b6.jpg.html

Jeszcze mam pytanie : Gdy przywrócę system dzień wcześniej niż zainstalowałem linuksa będzie on jeszcze ?

Właśnie tego nie jestem pewien. Jeśli “przywracanie systemu” nadpisze swoimi plikami sektor rozruchowy (Gruba) to linuks nie będzie widoczny (ale na dysku będzie).

Wtedy trzeba będzie instalować od nowa Gruba i wskazać dysk z Windowsem.

Tutaj już decyzja zależy od Ciebie. Poszukaj sobie postów o instalacji Gruba w razie czego i decyduj.

Ok, dzięki. A co sądzisz na temat screena. Przed instalacją Linuxa nie miałem takiego czegoś.

Nie wiem niestety, czym ten błąd może być spowodowany.

Spróbuj może przeczyścić rejestr, zdefragmentować dyski i sprawdzić je windowsowym narzędziem do wykrywania błędów.

Ok, dzięki za pomoc i za chęci w rozwiązaniu następnego problemu, który się pojawił :wink:

Ten wolumin uniwersalny to prawdopodobnie partycja linuksa, anuluj i zaznacz, żeby nie przypominał o jego instalowaniu.