Problem z przeniesieniem bazy MS SQL

Witam,

chciałem przenieść moją bazę na inny komputer. I zauważyłem taką dziwną rzecz. Kopiuję plik .mdf mojej bazy (oraz .log). Jeśli w SQL Server Management Studio dodam (attach) go dokładnie z takiej samej lokalizacji na jakiej był poprzednio, to wszystko działa w porządku. Jeżeli jednak .mdf będzie dodany z innej lokalizacji, to jest ustawiony jako read-only i nie mogę tego zmienić. Dlaczego tak się dzieje?

Btw jakie jest najlepsze polecenie tekstowe na dodanie bazy z pliku .mdf? Boję się już przeprowadzać jakieś eksperymenty ;]

Dziękuję za pomoc.

Ten link może zawierać odpowiedź

http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqldatabaseengine/thread/9d018fb0-98f4-4fde-ab45-e65855de8a28/

A tu są polecenia

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms187858.aspx

Powyższe linki dotyczą wersji SQL Server 2008 i nowszej, ale powinny też sprawdzić się w przypadku starszej wersji SQL Server.

Jeśli nie zadziała to spróbuj przenieść bazę danych robiąc najpierw jej back-up.

Klikasz prawym przyciskiem myszy na nazwę bazy danych -> Tasks -> Back up …

Następnie na tamtym drugim komputerze, najpierw tworzysz nową bazę danych o takiej samej nazwie jak ta z back-upu, a później:

Klikasz prawym przyciskiem myszy na nazwę bazy danych -> Tasks -> Restore -> Database -> Podajesz ścieżkę do pliku, który utworzył się w wyniku back-upu.

Polecam jako najbardziej wskazaną metodę zrobienia kopii bazy (backup) a następnie odtworzenie (restore)

Dodam do wypowiedzi poprzednika, że można tez od razu w kliknąć prawym przyciskiem myszy na Database -> Tasks -> Restore -> i tu wpisać nazwę bazy danych. Trzeba tez pamiętać o tym że jeżeli miałeś przydzielonego użytkownika do bazy danych a na nowym komputerze w użytkownikach SQL-a go nie ma to trzeba go dodać i przydzielić do bazy danych.