Problem z przeniesieniem i usuwaniem plików w Windows 10

Wystąpił problem polegający na tym, iż nie mogę przenieść żadnego pliku do określonego miejsca do folderu, dysku czy też usunąć plik przez menu prawy przycisk myszy czy klawiszem Delete. Funkcja nie jest aktywna przy próbie wykonania. Nie wyświetla się żaden komunikat. Mam zainstalowany Windows 10 Home. PC został przeskanowany wieloma programami antywirusowymi - wolny od wirusów. Wykonałem sprawdzenia plików systemowych. Ok. Próbowałem również rozwiązania tego problemu za pomocą czystego rozruchu. Na nic.Dokonałem skanowania przez sfc plików systemowych. Niestety.

Wykonaj jeszcze sprawdzanie dysku pod kątem błędów:

image

Kontrolę konta użytkownika przywróć na domyślny poziom:

Może i wolny ale czy nie uszkodzony został rejestr i antywirusy już go nie naprawiły i zostawiły uszkodzony?

O poziom uprawnień do tych plików pytać chyba nie muszę.

Spróbuj odpalić 10 w trybie awaryjnym (http://soisk.pl/uruchamianie-systemu-windows-10-w-trybie-awaryjnym/) i zerknij czy wtedy będziesz miał możliwość usunięcia tych plików.
Jak przedmówca wspominał - zerknij również na UAC i zdołuj go.
możesz też wykorzystać zewnętrzny program - HDTune np. i sprawdzić dysk.

1 polubienie

Nie przeniesiesz, ani nie usuniesz plików/folderów będących w użyciu. Amen. Reszta sposobów na odblokowanie, to metody uszkadzania systemu.
Zwykły obrazek usuniesz?

Czy usuwając konkretny upierdliwy niesystemowy plik za pomocą programu typu unlocker, uszkadza system ? Bo rozumiem gdyby systemowe pliki, ale pliki firm trzecich usunąć i blokują one się przed usunięciem z dysku, to tylko tak i nie inaczej. :slight_smile:

Unlocker uszkadza rejestr, czyli “kłamie” systemowi, a w rejestrze pozostają ścieżki dostępu, odwołania, czy nawet ustawienia. Usuwałem unlockerem siłowo nero triala i tam jeszcze dvd suite - dołączone z systemem. Oczywiście, uszkodziłem system i rejestr.
Niedawno próbowałem usunąć pozostałości po tuneupie i też unlocker narobił problemów w systemie. Ale zrobiłem wpierw punkt przywracania systemu i rejestru. Potem zamknąłem uchwyty dwóch upierdliwych sterowników tuneup w openedfilesview i normalnie pousuwałem do kosza.

Pliki firm trzecich zsynchronizowane w systemie, to ból tyłka. A takie nero, czy tuneup przejmują uprawnienia administratora. Jest więcej takich aplikacji. Spotkalem się tu na forum z tematami, gdzie uwalone pliki oprogramowania MS były traktowane unlockerem i najczęstszym ratunkiem była instalacja systemu.

Ale jak odinstaluje ci się wszystko i zostaje jakiś “g…ny” plik i trzyma go i trzyma i rządzi się sam, to musisz go wywalić siłowo. A odnośnie nero, to usuwałem ostatnio u brata przez systemowy deinstalator i zostało kilka folderów, co dało się wywalić, czyli przykład mało trafny. :slight_smile: Trudno mi powiedzieć o działaniu samego unlockera. Sporo osób sobie chwali, ja nie miałem z nim problemu. Kilka razy uratował życie i ani razu nie był przyczyną, gdzie miałbym problem z systemem po jego użyciu. A to, że unlocker ma komponenty, ktore oszukują system, to i dobrze i źle. Dobrze, bo mechanizmy unlockera potrafią uwolnić plik nienależący do systemu, a jednak zablokowany. Natomiast kto się nie zna, to przez przypadek może usunąć coś systemowego.

Masz rację, sam używam wątpliwych programów, na które inni psioczą, a virus total czerwienieje.
Na DP pod unlockerem mało pochlebnych wpisów. Trzeba czytać. Już więcej plików “nieusuwalnych” sprzątnąłem programem max delete. Działa nawet w windows 7.

Na DP nie macie oczyszczonej wersji unlockera z tych badziewi. Kiedyś była dołączona delta. Potem zaczęliśmy psioczyć o dodatki i twórca wydał oczyszczony instalator ze śmieci na emptyloop.com . Polecam wyłączyć na chwilę niepożądane aplikacje w AV i zainstalować. Podczas instalacji jest akceptacja warunków, gdzie zainstalować, dwie opcje (autoaktualizacje i integracja z explorer). Jakoś tak… I zero dodatków. Cały instalator waży 384kb.

Download Windows Repair Free - można wybrać opcje repair permissions dla plików, więcej opcji nie zaznaczać.

image

(zaznaczenie :heavy_check_mark: przy “All Repairs” to błąd w programie, pole przy kilku zaznaczeniach powinno być wypełnione kwadratem)

http://www.tweaking.com/content/page/windows_repair_all_in_one.html

Największa szkoda że teraz opcja naprawy firewall jest płatna tym programem (a w ten sposób można było uniknąć np. Comodo Firewall i jego deinstalacji by zreperować systemową zaporę).