Problem z przeniesieniem tabelki z oo calc do oo write

witam,

mam mały problem: mam tabelkę w openoffice calc i jest ona w miarę długa (na wysokość) i chciałbym ja przenieść do openoffice write, ale tak aby ja obrócić o 90 stopni i z założenia powinna być wtedy na 2 lub 3 stronach. no i nie bardzo wiem jak to zrobić i czy w ogóle jest to wykonalne, jest to pilna sprawa. z góry dziękuje za pomoc

wo_jtas , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej temat zostanie usunięty.

Jeśli chodzi o kwestię “obrócenia o 90 stopni” zawartości arkusza kalkulacyjnego, to musisz zaznaczyć wszystkie komórki z danymi i je wyciąć (kombinacja [ctrl][X]). Następnie ustawiasz kursor w pierwszej komórce arkusza (A1) i z menu wybierasz:

Edycja -> Wklej specjalnie…

W oknie dialogowym “Wklej specjalnie” (sekcja “Opcje”) zaznaczasz pozycję “Transponuj”. W ten sposób uzyskasz “obrócenie o 90 stopni” dotychczasowej treści arkusza.

Co do wklejania arkusza z OO.Calc do OO.Writer to… Po skopiowaniu treści w arkuszu przechodziłem do Writer’a i również dawałem “Wklej specjalnie”, bo standardowo wstawiało obiekt. Spróbuj więc skopiować arkusz w Calc’u, i użyć opcji “Wklej specjalnie” we Writerze wybierając z dostępnych formatów “HTML”.