Problem z przeniesieniem/wczytaniem kompletnego archiwum GG

Witam. Nie spodziewałem się, że wystąpi niniejszy problem. Ale po kolei, na początek opiszę sytuację.

Przenoszę się z komputera stacjonarnego na laptopa więc chcę zabrać również i archiwum z GG które uzbierało już rozmowy z kilku lat. Sprawa wydawała mi się prosta - zainstalować GG i podmienić plik archiwum. Otóż nie, nie da się. Nie pomaga także podmiana całego folderu. Wywnioskowałem, że problem wynika z tego iż laptop na który się przenoszę ma zainstalowany system Windows 7, a komputer stacjonarny z którego przenoszę archiwum Windowsa XP.

Szukałem rozwiązania problemu w internecie i nic to nie dało. Dowiedziałem się jednak, że folder profili w GG na Windowsie XP znajduje się w C:\Documents and Settings\Gadu-Gadu natomiast w Windowsie 7 umieszczony jest w lokacji AppData\Roaming\Gadu-Gadu10. To co mnie najbardziej zdziwiło, to to iż w obydwu systemach w folderach utworzonego profilu znajdują się inne pliki! Dodam, że na obydwu komputerach instalowałem tą samą wersję GG (10.2.3.11790). I tak oto doszedłem do wniosku, że nie da się podmienić archiwum ponieważ na Windowsie 7 archiwum GG istnieje w postaci pliku Archive.db podczas gdy w Windowsie XP (to archiwum które chcę przenieść) to plik archives.dat. Stąd moja myśl - czy dałoby się przekonwertować .dat na .db?

Jednak poszukałem trochę więcej informacji i dowiedziałem się, że można wczytać stare archiwum do GG. Tak też zrobiłem, ale pojawił się problem - nie przeniosły się wszystkie rozmowy. Wygląda to tak, że rozmowy z poszczególnymi numerami nie przeniosły się wcale (ani jedna z nich). Oczywiście jak na złość są to rozmowy z tymi osobami, na których najbardziej mi zależy. Co dziwniejsze, większość z tych rozmów była na przestrzeni ostatnich miesięcy. I tutaj naszła mnie myśl czy aby archiwum nie jest w jakiś sposób uszkodzone przez co jest niewłaściwie importowane przez Gadu-Gadu? Dodam, że próbowałem importować różnymi wersjami GG - tą którą mam na starym komputerze z którego przenoszę archiwum, najnowszą wersją GG, nawet próbowałem importować do programu AQQ - wszędzie ten sam efekt. W akcie desperacji zainstalowałem stare GG7, które jako plik archiwum stosuje archives.dat - podmieniłem niniejszy plik, ale efekt taki sam jak wcześniej… czyli nie wczytały się rozmowy z osobami na których mi zależy. Aby rozwiać wątpliwości - mam te osoby w kontaktach zarówno na starym jak i nowym komputerze, tymczasem w archiwum niektóre osoby zupełnie się nie wyświetlają.

Jestem załamany… nie wiem co robić. Na starym komputerze archiwum cały czas działa i daje się odczytywać bezproblemowo, a na nowym nie mogę do tego w żaden sposób doprowadzić. Bardzo mi zależy na rozwiązaniu problemu. Zawsze sam radzę sobie z wszelkimi komputerowymi problemami, ale tym razem jedyną szansą pozostaje mi zwrócenie się o pomoc. Dlatego bardzo proszę o wszelkie sugestie co zrobić aby przenieść całe archiwum.