Problem z przenośnym dyskiem

W ubiegłym roku kupiłem dysk Seagate Expansion Portable 2 TB. Używam go jako magazyn do filmów i muzyki. Ostatnio ma z nim problem. Podczas odtwarzania filmów (na telewizorze) wyłącza się, zatrzymuje itp. Nie mogę również skopiować z niego niektórych filmów na dysk komputera. Dysk jest zapisany w 60% czyli ok 1TB.


Czy w przypadku zareklamowania dysku mam szansę, że reklamacja zostanie uwzględniona.

A wklej cały smart tego dysku.

Nie wiem czy o to chodziło ale proszę.

Problem ma parametr C5.

I spróbuj na początek tak:
1 zgraj dane z dysku
2 z poziomu zarządzania dyskami, usuń wolumin lub woluminy (dysk ma być jak nowy), załóż ponownie i sformatuj (dokładny - odptasz szybkie formatowanie).

Po tych zabiegach sprawdź czy zniknął parametr C5 i smart jest OK.

Przykład:

Hej,

Ewentualnie można też skorzystać z systemowego polecenia CHKDSK, które może usunąć błędy w strukturze dysku, jeśli są to błędy logiczne. http://www.tweaks.pl/usuwanie-bledow-na-dysku-chkdsk/ Jeśli zaś mamy do czynienia z błędami fizycznymi, konieczne będzie formatowanie dysku.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dziękuje za pomoc. Zapuściłem format, zobaczymy czy pomoże. Na razie jest 15% - po pół godzinie - ale się mocno grzeje.

Hej,

To niestety normalne, szczególnie w takie ciepłe dni, jak obecnie. :slight_smile: Jak już formatowanie się zakończy, pokaż statusy S.M.A.R.T jeszcze raz.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Oczywiście, pokażę
Pozdrawiam.

Formatowanie trwało 6 godz. Oto efekt:

Proszę o ocenę. Czy wszystko jest w porządku?

Hej,

Teraz jest OK, sektory niestabilne zostały naprawione.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.