Problem z przerobioną konsoloą Xbox 360


(Bielu000) #1

Witam.

Kilka dni temu zakupiłem na allegro konsolę Xbox 360 w wersji Arcade. Konsola wyprodukowana w roku 2009. Niestety sprzedawca nie miał pojęcia jaki został do niej wgrany ixtreme po przeróbce*. Może ktoś wie mniej więcej jaki mógłby być tam wgrany ixtreme jeśli konsola była przerobiona w maju 2009 i jaki jest w niej napęd?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

*kupiłem przerobioną ponieważ szkoda, żeby porysowały się gry, które kupiłem na konsolę dlatego chciałbym używać zamiast oryginałów, kopii zapasowych.


(Dzioka) #2

Microsoft przekonuje piratów - wystarczy chęć i dobra wola

http://nieprzerabiam-niekradne.pl/

Po skandaliczno-sensacyjnej akcji Oni-Nielegalni polski oddział Microsoft wytoczył kolejne, ciężkie działa w walce z piractwem - tym razem pod hasłem Nie przerabiam, Nie kradnę. Głównym zadaniem kampanii jest zwrócenie uwagi na fakt, że przerabianie konsol Xbox 360 jest w naszym kraju nielegalne.

Korzystając z okazji Microsoft przekazuje użytkownikom cenne wskazówki - między innymi, że można przecież zaopatrzyć się w gry taniej, niż po cenach obowiązujących w popularnych sklepach detalicznych. Prawdopodobnie chodzi o takie sklepy, jak - nomen omen - jeden z patronów akcji. W sekcji FAQ na stwierdzenie "Gry są drogie. Nie stać mnie na oryginały" Microsoft podpowiada prostą receptę - "Wystarczy chęć i dobra wola". W witrynie znajdziemy także mnóstwo innych, równie cennych obserwacji i pocieszeń - przykładowo, to nieprawda że źródłem piractwa są zbyt wysokie ceny, bo według BSA poziom piractwa nie zależy od zamożności ekonomicznej kraju. Poza tym, nie ma co narzekać, bo ponoć w Polsce gry są tańsze, niż w Europie. Z kolei jedna z najciekawszych rzeczy, jaką wyczytać można między wierszami, to uzasadnienie braku dostępności usługi Xbox Live w Polsce niczym innym, jak... właśnie dużą skalą piractwa. I właśnie dlatego, jak przekonuje Microsoft, korzystanie z pirackiego oprogramowania to okradanie nie tylko twórców, ale i innych legalnych graczy.

Interesujące jest również wykonanie witryn wspomnianych akcji - Microsoft nie występuje w nich wprost, prawdopodobnie by nie kojarzyć się z ich negatywnym i miejscami straszącym przekazem. Związki są jednak oczywiste, nawet mimo ubrania tych serwisów w konkurencyjne technologie, takie jak YouTube, Flash czy otwarta Joomla. Twórcy kampanii wykorzystali również mechanizmy społecznościowe zachęcając do aktywności i poparcia akcji w największym serwisie społecznościowym. Szkoda tylko, że nie tym polskim na N, gdzie większość z użytkowników Xboxa ma już zapewne konta, a tym niepolskim na F, gdzie wyrazić swoje zdanie na temat inicjatywy będzie już trudniej, bo mniej po drodze. Bez względu jednak na wykonanie - akcjom legalizacyjnym zawsze kibicujemy.


Było o tym ostatnio na stronie głównej. Zamień konsole na nieprzerobioną :wink:


(Godlike) #3

Jesli w maju to pewnie 1.5 lub jesli masz szczescie, juz 1.6. Poszukaj tutoriali jak wgrac najnowszego, sporo tego jest. Ale skoro qpiles przerobiona to gwarancji i tak nie masz wiec klocka mozesz spokojnie otworzyć i sprawdzic co to za naped, jeżeli Liteon to daj sobie spoqj- chyba ze jestes z tych ambitnych.

Jaaaasne :badgrin: ja tak samo.


(neo10) #4

Apropo rozpoznania jaki masz napęd to w tej aukcji jest zdjęcie obrazujące jaki masz napęd: http://www.allegro.pl/item884560486_prz ... erwis.html

Apropo samej przeróbki trudno powiedzieć pewnie jest iextreme 1.6 choć nie polecam grać na przerobionym xboxie... tracimy dużo z zabawy... szczególnie grę po sieci która na przerobionej konsoli grozi zbanowaniem.