Problem z przerywającym internetem

Witam, mam problem z internetem, mianowicie co chwile internet się tak jakby zawiesza to znaczy pokazuje że jest połączony ale strony nie chcą się wczytać, a wszelkie pobieranie się zatrzymuję. Zaczęło się tak dziać z dnia na dzień. Dodam, że korzystam z rutera wifi: Wireless Broadband Router. Komputer jest podłączony kablem lan, problem występuje też na 2 telefonach z androidem połączonymi przez wifi a także 2 komputerze też podłączonym wifi. Bezpośrednie podłączanie kabla do komputera nic nie daje. Jeśli zły dział albo nazwa to przepraszam.

przede wszystkim napisz jakie masz łącze.

Z komputera zrób ping -t na bramę domyślną i sprawdź czy zrywa połączenie z bramą, gdy tracisz neta. Jeżeli nie, to znaczy, że problem jest na linii DOSTAWCA<>router.

Jeżeli zrywa połączenie z bramą, tzn., że router się zwiesza.

Moje łącze to 4 Mb/s, dostwacą jest 4web. Wynik ping’a:

image_id: 5442

jeżeli to jest Twoja brama domyślna, to obstawiam problem z połączeniem na linii router <-> klienty.

na początku myślałem, że może kanał wifi gryzie się z inną siecią, ale piszesz, że na kablu jest to samo.

na Twoim miejscu zresetowałbym ustawienia routera do fabrycznych i skonfigurowałbym na nowo.

Niestety reset routera nic nie pomógł, a dokładniej przez pewien czas nie było problemów ale niestety powróciły.