Problem z przesuwającym się pulpitem

Gdy na pulpicie wyskoczy mi jakieś okienko np od jakiegoś programu lub otworze jakiś folder np “Moje Dokumenty” to pulpit wykonuje ruchy to znaczy przesuwa się.Gdy zamknę dane okienko to pulpit także przesuwa się.

Jeżeli mam ustawioną białą lub bardzo jasną tapetę to takie problemy nie występują i jest normalnie.

Takie same zachowanie jest także gdy w przeglądarce internetowej oglądam stronę która ma jasne kolory i przejdę do strony która jest w ciemnych barwach to pulpit również przesuwa się

Czym to może być spowodowane?

Jak ten problem rozwiązać ?

Zmiana częstotliwości odświeżania i rozdzielczość nie pomaga

PS:Sterowniki mam zainstalowane

ale jak się przesuwa? Możesz jaśniej?

Być może żywotność Twojego monitora dobiega końca?

lekko do przodu i jak zamknę jakieś okienko (np "Moje Dokumenty) to tyłu.

Tak to wszystko z monitorem jest OK

Jeżeli nie monitor to coś może być z kartą graficzną.

To znaczy, że masz ustawioną rozdzielczość wyższą niż obsługuje Twól LCD, o ile masz LCD.

sam już nie wiem bo mam tylko ten problem a tak to wszystko działa dobrze.

Często gram w różne gry i tam nie występuje żadne problemy z monitorem bądź grafiką

Napisz jaki masz monitor. No i kartę graficzną. Podaj też ile mają lat/miesięcy karta i monitor.

Bzdura! Nie żadna grafika tylko monitor!

Stary (zużyty) albo kiepskiej jakości…

Taki programik do testowania monitorków: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=259&t=47

Właściwości karty

http://img98.imageshack.us/img98/3271/kartapt2.png

Właściwosci monitora

http://img262.imageshack.us/img262/6412/beztytuutn8.png

Sprzęt ma już prawie 2 lata

Z “właściwości monitora” niewiele się dowiedzieliśmy…

Ale zerkając we “właściwości karty” można podejrzewać że sprzęt nie jest pierwszej nowości i monitor pewnie CRT (znaczy kineskopowy). Więc jeśli wcześniej nie występowało coś podobnego a teraz zaczyna się pojawiać, znaczy to że okres użytkowania zbliża się ku końcowi… (tak mi się wydaje)

monitor PHILIPS

zgadza się CRT

czyli co z monitorem do serwisu ?

Czy do serwisu…? No nie wiem, nie znam się aż tak bardzo na monitorach tylko korzystam z nich i wiem że po prostu stary monitor zaczyna już szwankować. A czy opłaca się go reperować? Zależy od kosztów, ale chyba lepiej będzie kupić nowy monitor…

ale jeżeli podczas oglądania filmów , grania w gry itd wszystko jest dobrze z monitorem i nie występują żadne problemy to być może to nie jest wina sprzętu tylko złej konfiguracji lub coś w tym stylu…

Takie przypadłości niektórych monitorów CRT:

* Jedne przy nagłym wyświetlaniu dużej ilości białego koloru zaczynają cicho piszczeć. Po zamknięciu źródła dużej ilości białego koloru (np. okna) pisk znika.

* W innych drga lekko obraz (tzn. widać lekkie rozszerzanie się obrazu w poziomie lub/i w pionie) - czyli tak jak u autora tematu. Z tego co widziałem, dzieje się tak np. przy otwieraniu i zamykaniu białych okien gdy reszta wyświetlanego obrazu jest ciemna (np. ustawiona ciemna tapeta pulpitu). Przy białej tapecie problem nie występuje, ponieważ monitor cały czas wyświetla tę barwę i nie ma takich nagłych zmian.

Porada dla autora tematu:

Czasem pomaga:

* zmiana rozdzielczości na optymalną rozdzielczość monitora,

* ewentualnie wgranie pliku palety barw dla określonego monitora (nie wiem jak to się dokładnie nazywa, u mnie dołączane jest podczas instalacji sterownika do monitora CRT).

* najczęściej jednak problem da się rozwiązać zmieniając odświeżanie monitora (na niższe, lub w przypadku stosowania nietypowego odświeżania np. 72Hz na bardziej typowe np. 75Hz).

Pozdrawiam.

Poszukaj takiej opcji jak Rozmagnes (morze być inaczej nazwana, poznasz ją po tym że jak ją włączysz to na kilka sekund monitor zaczyna wariować ale to tylko kilka sekund, potem obraz się poprawia). Morze to coś pomoże.

a gdzie to jest ? w opcjach monitora czy gdzie?

żebym wiedział tylko skąd to ściągnąć…

baku7 Z Twojego opisu widzę, że masz do czynienia z tzw. pompowaniem. Nic na to niestety nie poradzisz, taki urok monitorów CRT.

W jednych tej wady prawie nie widać, w innych owszem.

Jedyny sposób to ustawić w miarę jasną tapetę.