Problem z przesyłką od kuriera

Witam nie wiem czy to dobry dział na ten temat ale mam pytanie
Co zrobić w przypadku gdy kurier nie dostarczy dla mnie mojej przesyłki chociaż na stronie śledzenia przesyłki jest napisane, że podróż przesyłki się zakończyła no i po prostu została ona odebrana/przekazana dla odbiorcy.
A nikt z rodziny ani sąsiadów jej nie ma. Co zrobić w takiej sytuacji, dzwonić do gościa czyli kuriera czy odrazu ogólnie do nich
Kurier InPost, nie wiem co się z nią dzieje ale czekam już trochę czasu na nią.

Z InPostem chyba dużo osób miało podobne doświadczenia. Często zatrudniają “ciapatych” i potem nawet dogadać się nie można dobrze przez telefon.
Dzwoń do lokalnego oddziału InPost lub na infolinię i ich męcz, aż do skutku.
Upewnij się też, czy gdzieś pod drzwi Ci nie rzucili tej paczki lub na trawniku nie zostawili, bo potrafią tak, nawet jak ktoś jest w domu i uciekają, szczególnie po takim numerze jak zaznaczają, że dostarczono (wirtualnie), a nie dostarczono.
Po prostu muszą daną ilość paczek porozwozić i często w systemie oznaczają jako dostarczona, aby jako kurier w papierach się “wywiązać”, że zdążyli.

Ciesz się, że nie zamówiłeś do paczkomatu i twoja paczka się nie zagubiła gdzieś na sortowni, bo ja raz czekałem tydzień, aż znajdą moją paczkę. W paczkomacie za to była paczka od kogoś. (pomylili)

1 polubienie

Dzwonisz na inpost “gdzie do cha jest moja paczka, jak dorwe tego kuriera sku*syna to jest zajebany” później prowadzisz normalnie rozmowę, podajesz numer listu przewozowego i załatwisz sprawę.

2 polubienia

Dlatego zamawia się paczkę w firmie kurierskiej, gdzie chociaż trzeba się podpisać na ekraniku kolelektora :wink:

Nie tylko obcokrajowcy tak robią, Polacy też są leniwi i często oznaczają paczkę jako niedostarczona, bo nie zastano odbiorcy w domu.

Tylko, że w momencie dostarczenia przesyłki ti. Godzina 15:28 było w domu wiele osób którzy mogli ją odebrać.

Pierwszy raz spotkała mnie taka sytuacja w ten sam dzień również przyszła mi przesyłka tylko, że z DHL. Adres był ten sam na obu zamówieniach

Ja miałem 2 razy akcję, że dostałem wirtualne awizo, bo rzekomo nie było mnie w domu. Zrobiłem aferę i od tego momentu spokój. Teraz zamawiam do pracy, bo i tak do firmy dostarczają kurierzy, którzy są mi już znani i wiem, że oni w kulki nie lecą. W 99% przypadków trzeba też podpisać się na ekraniku, ale może paczki do firm są lepiej rozliczane. Tu już nie ma pitolenia się, coś nie tak, wchodzi prawnik do akcji.

Co do podpisu, to dostałem również kod który z tego co wywnioskowałem trzeba podać podczas odbioru przesyłki, jutro spróbuję się skontaktować z kurierem a jak to nie pomoże to zadzwonię tam do nich z InPostu

Jak normalnie lubiłem INPOST (paczkomaty).
A obsługa paczkomatu jest banalna. Słyszeliście o nowej aplikacji InPost Mobile ze zdalnym otwieraniem skrytki? To świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią tracić czasu na stanie w kolejkach i cenią sobie wygodę śledzenia przesyłek oraz szybkość odbierania paczek. :grin:

Tylko, że ja nie zamawiałem przesyłki do paczkomatu ale pod mój adres :sweat_smile:

Kurier DPD chamski, opryskliwy i niecierpliwy. Brak kultury osobistej. Przez takich ludzi będę szerokim łukiem omijać tą firm.

W dniu 23 kwietnia kurier mnie nie zastał, dzwonił niestety nie mogłem odebrać, oddzwoniłem po 17 tej godzinach podczas przerwy w pracy. Podczas rozmowy w niemiły sposób powiedział mi że nie zostawił awizo bo mnie nie zastał. Następnie 24 kwietnia w pracy, wyszłem tylko 20 minut przerwy podczas których podobno był kurier, niestety jednak nie dostałem żadnego telefonu na ten temat oraz awiza.

Kurier DPD napisał SMS “To Pan nie będzie miał już odemnie paczki nigdy” i “Nie wiem czy mogę przyjechać”

W takich firmach pracują różni ludzie, jak wszędzie. Jedni się przykładają, inni mają to w pompie.

https://inpost.pl/pomoc-zaginela-paczka-czy-przysluguje-mi-odszkodowanie
https://inpost.pl/kontakt/zloz-reklamacje

1 polubienie

Kurier dzisiaj z samego rana się zjawił, przyjechał chyba nawet swoim prywatnym samochodem XD

Ten kod odbioru to też ściema. Raz był pełny paczkomat i kurier InPost wydał paczkę tylko w oparciu o imię i nr telefonu.

W dobie COVID-19 odbiór paczek odbywa się “na gębę”. Nie pamiętam już kiedy miałem coś podpisać. Kurier pyta o nazwisko odbiorcy, zostawia paczkę i tyle go widzieli. Pole do nadużyć jest ogromne.

1 polubienie

Niech ci pokażą podpisodbiorcy przesylki.Nie ma podpisu nie dostales paczki.I posprawie.Mozesz zglosic sprawe na policje. Co do kurierowdo umnie jedzil taki co zawsze zawyzal cene jak bylo np:12,60zl to gosc spiewa sobie 13zl.