Problem z przydzieleniem sektorów dla dysku, Ubuntu

Witam,

Ostatnio skopiowałem kilka rzeczy z jednej na drugą partycje i teraz nieustanie wyświetlaja mi się komunikaty o problemie z dyskiem.

Mam nadzieje ze nie muszę formatować czy wymieniać dysku. (Kupiłem go może z 2 miesiące temu i dopóki nie przekopiowałem danych z jednej na drugą partycje nie było żadnych problemów).

Tutaj daje screeny danych smart:

09301986167324346458_thumb.jpg

76164913829261013381_thumb.jpg

newbie1993 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja bym nie ryzykował i wysłał do serwisu.

Smart wskazuje na błędne sektory na dysku i konieczności ich relokowania jeżeli dysk ma 2 miesiące to bym nie ryzykował :wink: możesz puścić scan MHDD (f4,f4) oby sprawdzić co da się zrobić (zamarkować wolne sektory) ale jeżeli będziesz chciał “naprawić” dysk to jest to związane z zerowaniem dysku i utratą wszystkich danych lepiej wysłać go na gwarancję (naprawiać można dysk jak się skończy gwarancja) jeżeli po 2 miesiącach są problemy to dysk 3 lat nie pociągnie :wink:

Jak wyżej: dysk na śmietnik/do “naprawy” (a raczej wymiany). Problem widać dopiero po kopiowaniu danych bo do tej wcześniej uwalone sektory nie były do niczego używane a, że coś jest z nimi nie tak, elektronika dysku zauważyła dopiero w momencie próby zapisu.

to co powiedzieć w sklepie, żeby mi wymienili ten dysk?

“Jest zepsuty. Niech pan sam zobaczy dane SMART.” - powinno wystarczyć.