Problem z "Przywracanie systemu"

Gdy klikam Start >> Pomoc i obsługa techniczna >> Cofnij zmiany dokonane komputerze Przywracanie systemu. to wyskakuje mi komunikat:

Przywracanie systemu nie może chronić tego komputera. Uruchom ponownie komputer, a następnie ponownie uruchom Przywracanie systemu.

Uruchomiłem ponownie kompóter i kliknołem Prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer, a następnie właściwości i tak nie mam żadnego przywracania.

Proszę o pomoc, z góry dzięnki i pozdrawiam.

@Mam xp

@A tego poradnika co mi dałeś mi nie pomógł.

@Nie mam takiej zakładki w ppm na mój kompóter

Zobacz: http://hackme.pl/readarticle.html?article_id=210

Może pomoże

Jak nie pomoże to spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym i w tedy przywróć system.

Zapytam się czy Masz Vistę i czy używałeś WWDC na niej ??

jaki wwdc

Chyba o to chodzi

http://www.searchengines.pl/WWDC-Wszyst … 94063.html

Tak czesiek144 , mniej więcej chodzi o to.

Kiedyś pisałem, że WWDC nie działa w 100%. W systemie Windows Vista port 135 ma być otwarty !. Zablokowanie tego portu będzie powodowało efekty jak w przypadku problemu opisanego przez Madix071.

Czy mógł by ktoś powiedzieć jak się to robi w Microsoft Windows XP Profesjonal ?

Przywracanie systemu??

Wchodzisz w start > programy > akcesoria > narzędzia systemowe > przywracanie systemu

nie mam tego !!

To spróbuj odpalić z C:\WINDOWS\system32\Restore\rstrui.exe .

Napewno ma kopie przerabianom w nLite lub innym programosie i tam można usunąć takie rzeczy jak messenger , przywracanie systemu itp.

Może pod tym linkiem znajdziesz rozwiązanie http://74.125.39.104/search?q=cache:-cA … lr=lang_pl

Upss… Madix071 , nie zauważyłem, że Masz XP.

Tak czy inaczej, aby przywracanie systemu działało jak należy trzeba odblokować port 135 i co najważniejsze sprawdzić usługę DCOM czy jest włączona oraz wszystkie jej zależności.

no a jak to zrobić :frowning:

jak odblokować porty 135 ?

Jak włączyć usługe dcom ?

Najprościej będzie jak użyjesz Windows Worms Doors Cleaner (WWDC) tylko, że w drugą stronę. Za DCOM odpowiada pierwsza opcja. Ma ona mieć status disabled (musi być czerwony krzyżyk obok przycisku “Disable DCOM”).

Co do usług to Start -> Uruchom -> services.msc

Lista usług:

|typ uruchomienia | Nazwa usługi |

|tryb auto | Program uruchamiający proces serwera DCOM

|tryb auto | System zdarzeń COM+

|tryb ręczny | Aplikacja systemowa COM+

Jeżeli coś się nie zgadza to przywróć domyślne ustawienia uruchamiania (wg. tego co podałem wyżej).

Wejdź do

System Volume Information to ukryty folder znajdujący się najczęściej na dysku C:.

[dowolne okno Eksploratora] >> Narzędzia >> Opcje folderów >> Widok >> Pokaż ukryte pliki i foldery wyczyść kratki przy Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane) i Użyj prostego udostępniania plików (zalecane).

Aby mieć do niego dostęp należy:Właściwości >> Zabezpieczenia >> Dodaj

W oknie należy wpisać nazwę użytkownika, który może wejść i modyfikować System Volume Information.

Sprawdzić okienko Uprawnienia dla >> zaznaczyć Pełna kontrola.

Teraz wejdź do System Volume Information i usuń z niego wszystko co się tam znajduje

zrób to po kolei na wszystkich partycjach

teraz uruchomisz przywracanie systemu

:slight_smile: