Problem z przywracaniem na Acerze 5100

Witam!

Mam nie mały problem z przywracaniem w systemie Windows Media Center w ACERze 5100.

Szwagier poprosił mnie o pomoc, bo nie włączał mu się komputer. Kiedy go obejrzałem rzeczywiście miałem problem z włąćzeniem kompa normalnie jak i w trybie awaryjnym. Na pulpicie zostawił on swoją pracę magisterską, więc zabrałem się do instalowania systemu na innym dysku po to żeby wyciągnąć ten plik z tego systemowego - dziwny sposób, ale jedyny na który wpadłem po tym jak mi się tryb awaryjny nie włączał. Szwagier dał mi płytke z Windowsem Media Center, ale nie wiedziałem, że w ACERach jest taka opcja przywracania ustawień fabrycznych. Szczerze mówiąc to włączyłem komputer z płytką w środku, ustawiłem w biosie rozruch z CD na 1st miejscu no i odpaliłem kompa znowu. Nawet nie wiem kiedy zaczęło się RESTORE SYSTEM. Myślałem, że to zwykłe przywracanie i pomyślałem, że jeszcze lepiej, ale to jakby zainstalowało system na nowo i plików nie ma. Nie można cofnąć do wcześniejszego stanu i w ogóle nie ma backupa tego co trzeba. Teraz nasuwa się pytanie, na które nie mam odpowiedzi: Co zrobić żeby ten plik odzyskać? Jest jeszcze jakiś ratunek?

Po prostu błagam o pomoc, bo jak ta praca zniknie to sami wiecie jakie będą konsekwencje.

Proszę:

viewtopic.php?t=78136&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

ok … dzięki wielkie za odpowiedź :slight_smile:

tylko mam jedno ale, bo ta sytuacja jest trochę inna od tych, które są opisywane w tych tematach. Na pewno w nich znajdę rozwiązanie mego problemu czy po prostu nie mogłem zapytać kolejny raz o przywracanie systemu, bo było już sporo takich tematów? Jeśli znajdę pomoc to będę szukał i próbował, a jeśli nie to bardzo proszę o odpowiedź, jeśli ktoś miał podobny problem i wie na 100 %, że nic nie zdziałam.

Nie chcę Cię martwić ale będzie ciężko odzyskać ten plik, możesz oczywiście spróbować ale z doświadczenia wiem, że to nie jest łatwe. Jest cień szansy …ale, no właśnie… zależy to od wielu czynników np. w której części dysku/partycji plik był położony.

Powodzenia

Witaj - spokojnie jesli od tamtego czasu nie robiles kolejnych formatow to plik jest do odzyskania na w zaciszu wlasnego domku w calosci i na 99%. Nalezy poslozyc sie aplikacja taka jak np: http://www.tune-up.com/products/tuneup-utilities/ coprawda jest to program przeznaczony raczej bardziej do optymalizacji systemu ale jest tam rowniez sekcja przeznaczona do odzyskiwania danych. Polcilem wlasnie ten program poniewaz za jego pomoca wlasnie odzyskalem pliki utracone w niemalze identycznych okolicznosciach. W dodatku takze jestem posiadaczem Acera.

Druga aplikacja ktora rowniez podczas skanowania znalazla mi moje pliki po formacie to http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ofessional. Sproboj zainstalowac i przeskanowac i napewno sie uda odnalezc prace :slight_smile:

Odświeżam i zadaję pytanie:

Czemu w kilku programach skanowanie zatrzymuje się mi na tym miejscu (PLIK: Repository)

clipboard01ix6.jpg

Byc moze po jakims czasie (czasem kilka godzin nawet ) ruszy dalej - plik moze byc w slabej kondycji. Widzisz - ja polecilem Ci akuratta aplikacje bo za jej pomoca udalo mi sie odzyskac plik wiec uznalem to za sprawdzony sposob. Sproboj jednak pokombinowac jeszcze z czyms innym. w najnowszym numerze EXPERTA jest jakas aplikacja do odzysiwania w pelnej wersji i z dokladnym opisem - moze warto wydac pare zl na ta gazetke ewentualnie udac sie do empiku i przejrzec co inni maja do powoiedzenia. Autorzy zapewniaja ze za pomoca ich aplikacji mozna odzyskac niemalze kazdy plik

Ruszyło w tym programie, ale nie wykazało tych plików, a wcześniej próbowałem w Drive Rescue i wykazało tyle, że ten Drive Rescue strasznie się tnie i długo działa. No ale jak nie ma wyjścia to włączyłem go drugi raz i Repository tu ruszyło, ale staneło na czymś innym:

clipboard01of9.jpg

Ile proponujecie czekać?

Mam jeszcze taki pomysł, że jak to nie zadziała to przywróce system do tego stanu co na początku miałem i nie wiedziałem co zrobić i będę najwyżej próbował jeszcze raz odzyskiwać…

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 12:11 został dopisany post przez Emtuu

Nic nie pomoglo :frowning: Jakby ktoś miał jeszcze jakiś ciekawy pomysł to chętnie go wypróbuje…