Problem z przywracaniem systemu - notebook hp dv 6730

Jestem posiadaczem komputera HP Pavilion dv6730 ew z systemem operacyjnym Windows Vista Home Premium. W użytkowaniu komputera wystąpił problem polegający na tym, że nie jest możliwe wykonanie przywracania sytemu do określonego punktu. Przy każdorazowej próbie przywrócenia, system inicjuje rozpoczęcie przywracania, po czym się restartuje i wyświetla następujący monit na ekranie:

„Przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie. Pliki i ustawienia systemowe komputera nie zostały zmienione. Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania systemu.”

Utworzenie ręczne punktu przywracania też nie jest możliwe. We właściwościach systemu, w zakładce Ochrona Systemu opcja ta jest nieaktywna z następującą informacją:

„Konfiguracja jest wyłączona przez zasady grupy; tworzenie punktów przywracania jest wyłączone przez zasady grupy”.

Czy ktoś zna przyczynę problemu i sposób na jego usunięcie? Czy można to gdzieś włączyć? Skoro jest napisane, ze jest wyłączone to musi być opcja żeby było włączone. Chyba dobrze rozumuję :slight_smile:

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje w temacie.

Pozdrawiam.

jesteś w jakiejś grupie roboczej lub domenie ?. działasz na koncie administratora czy na koncie użytkownika . Czy to jest komputer służbowy czy prywatny ? Jeśli służbowy to skontaktuj się z twoim działem IT . Pierw wyjaśnijmy te informacje aby przejść dalej BTW dlaczego robisz przywracanie systemu ?

działam na koncie administratora, nie jestem w żadnej grupie roboczej ani domenie. to mój komputer prywatny a przywracanie systemu chciałem zrobić po prostu celem sprawdzenia czy działa. u znajomego na takim samym sprzęcie wszystko jest ok a u mnie jakieś jajo. :?

przy kazdorazowych aktualizacjach systemu punkty przywracania są tworzone normalnie - automatycznie przez system. ja chcąc utworzyć to ręcznie, nie mogę !? tak jak napisalem wczesniej - wyłączone przez zasady grupy !? po jaką cholerę są tworzone punkty przywracania skoro nie mogę się do nich wrócić. serwis HP polecił mi przysłać płyty recovery, które przy pierwszym starcie zostały utworzone. nie wiem, może kopia sytemu, którą mam jest uszkodzona? ale z drugiej strony skoro napisane jest, że coś jest wyłączone tzn. że musiało być włączone, albo powinno się dać włączyć. swoją drogą dobrze, że sprobowałem to zrobić wcześniej. wieksze zdziwienie było by np. za parę miesięcy, jakby sie cos stało i chciałbym przywrócić system np. do poprzedniego dnia.

Witam

podnoszę ten post ,gdyż mam podobny problem z Vistą i lapkiem Asus F3Jp…

w momencie gdy chcę "przywrócić system"do np. dnia poprzedniego, windows informuje mnie :twisted: , że wystąpił nieokreślony błąd podczas próby przywrócenia systemu…

dodam, że przywracanie systemu robiłem raz -jakieś pół roku po zakupie lapka i było OK.

problem pojawił sie po formacie .

może znajdzie sie jakiś życzliwy i pomoże :slight_smile:

pozdrawiam

ja po interwencji w serwisie HP odesłałem swoje płyty recovery i dostałem pocztą nową kopię systemu. wczoraj była 3 godzinna instalacja (najdłuższe stawianie systemu w moim zyciu) i teraz jest ok.