Problem z przywracaniem systemu

Siema. Mam częsty problem z xp. A mianowicie chodzi oto że jest pasek ładowania i on się ładuje wkółko i wkółko. czytałem troche o tym i z tego czego się dowiedziałem , to musze użyć przywracania systemu i w tym tkwi problem. Piszę teraz z trybu awaryjnego i z tego trybu mogę tylko użyć przywracania systemu. A problem tkwi w tym że nie moge, gdy chcę włączyć przywracanie systemu czy to z wiersza polecenia czy ze start->akcesoria->narzędzia systemowe to wyskakuje komunikat o treści: “Przywracanie systemu zostało wyłączone i nie może być włączone w trybie awaryjnym.Aby włączyć przywracanie systemu, uruchom ponownie komputer w trybie normalnym, a następnie ponownie uruchom przywracanie systemu”. Wiecie może jak to włączyć? zalogowanie się normalnie nie wchodzi w grę bo windows nie chce się zalogować. A i jeszcze jedno podczas wybierania na który windows chcemy wejść mam do wyboru Windows Recovery Console , może przez to? jednak w to wchodziłem i z tego robi się wiersz polecenia.

Sytuacja jest jasna, masz wyłączone przywracanie systemu i nawet nie ma sensu go włączać bo w tym momencie nic to nie da, ponieważ punkt przywracania zostałby utworzony przy niesprawnym już systemie. Po prostu przywracanie ma sens jeśli było włączone przed awarią.

Skoro wiesz jak włączyć tryb awaryjny to tak samo włącza się opcje “ostatnia znana dobra konfiguracja”, możesz spróbować użyć tej opcji. Jak nie pomoże to przypomnij sobie co robiłeś przed awarią systemu, czy instalowałeś jakiś program, sterownik, gre, zmieniłeś jakieś ustawienie systemu etc. Bo skoro tryb awaryjny działa to znaczy, że winny jest najpewniej jakiś sterownik lub program głęboko ingerujący w system, skoro Windows zawiesza się na momencie ładowania.

A wspomniane Windows Recovery Console to narzędzie do przywrócenia systemu do ustawień fabrycznych, do stanu tak jak zaraz po zakupie.

Usunąłem wszystko co było wczoraj instalowane , pobierane, jednak to nie pomogło :frowning: Używałem również opcji ostatnia znana dobra konfiguracja jednak bez skutku. Jakieś sugestie co zrobić żeby działało? ![-o<

Podobną sytuację miałem kiedyś u kolegi, u niego problem spowodował najpewniej wirus (brak antywirusa + pirackie gry = problem).

Dla pewności wyłącz wszystkie programy, które startują (tylko nie wyłącz systemu bo też tam jest na liście) przy starcie komputera za pomocą narzędzia msconfig. Ew. dla upewnienia się przeskanuj system programem antywirusowym.

Napisz jaki masz system operacyjny.

Rozumiem, skanowałem przed chwilą programem " Malwarebytes’ Anti-Malware" wykryło 4 infekcje jednak się zawiesiło

Skoro wykryło infekcje to najpewniej złośliwe oprogramowanie powoduje ten problem. Przeskanuj jeszcze raz Malwarebytes i próbuj z cierpliwością skasować to co wykryje szkodliwego. Jak masz wgranego antywirusa to nim też możesz przeskanować system i zaglądnij do działu bezpieczeństwo, poczytaj tam instrukcje tworzenia logów z programu OTL otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html i zamieść nowy wątek w tym dziale z logami. Być może w ten sposób uda się przywrócić system do sprawności bez formatowania.

hmmm, w MSCONFIG Ustawiłem “Uruchomienia diagnostyczne - załaduj tylko podstawowe urządzenia i usługi” jednak nie pomogło, może trzeba ustawić Uruchamianie selektywne bez “Załaduj usługi systemowe i załaduj elementy startowe” ?

W msconfig uruchamianie ustaw normalne, tylko na zakładce Uruchamianie pousuwaj zbędniki.

Ok, powyłączałem wszystko teraz tylko poczekam aż się zeskanuje do końca bo już wykryło 5 infekcji.

Dodane 28.06.2011 (Wt) 14:19

no nic. Usunięcie wirusów nie pomogło wyłączone programy też, co robić?

Jaki masz system i czy to laptop?

Stacjonarny Windows XP Home Edition SP 3

Jeśli masz płyte z systemem to najprościej będzie zrobić instalacje nakładkową

Dla pewności zabezpiecz ważniejsze dane z partycji C. Dane nie zostaną utracone, programy i sterowniki zostaną tak jak były.

Chyba że ktoś doradzi szybsze rozwiązanie.

Hehe, problam został naprawiony, wystarczyło wejść do Windows Recovery Console (to jest taki wiersz polecenia) wpisać chkdsk /r i odzyskiwało system 30 min. Dzięki wielkie za pomoc Longhorn :smiley: