Problem z przywróceniem domyślnej czcionki w systemie

Witam, mam bardzo nietypowy problem. Przeszukałem całe google w poszukiwaniu odpowiedzi na moje zagadnienie, lecz niestety, znalezienie tego graniczy z cudem, więc postanowiłem udać się tutaj.

Otóż mam Windows Vista Home Premium. Zacznijmy od tego, że nie znalazłem również odpowiedzi na pytanie, jaka jest domyślna czcionka w tymże systemie. W każdym razie…

Mam pewien program do odtwarzania animacji o nazwie: Easy GIF Animator. Do tej pory dobrze się sprawował, pomijając fakt, że zawsze po jego otwarciu, zmieniało mi czcionkę na wszystkich ikonach na pulpicie na jakąś zupełnie inną. Jakby cieńszą. Musiałem dopiero najechać myszką na te wszystkie ikony, by czcionka powróciła do domyślnej. Aż dziś, kiedy po włączeniu komputera, gdy system jeszcze dobrze się nie załadował, otworzyłem pewną animację w tym oto programie. Oczywiście komp trochę się zwiesił. Potem natomiast standardowo najeżdżam myszką na ikonę, by powróciła do dawnej czcionki, a tu niespodzianka. Czcionka wcale się nie zmieniła i nie ma zamiaru. Znalazłem na tym forum sposób, jak zmienić czcionkę w systemie, i zrobiłem tak, poustawiałem wszystko, lecz czcionka nie była taka sama jak domyślna, a w przeglądarce nadal taka sama. Co dziwniejsze, po ponownym włączeniu komputera później, czcionka nadal była tak jaka jakiej nie chcę, czyli wszystko co ustawiłem przed wyłączeniem komputera wyraźnie się zresetowało.

Nurtuje mnie ten problem, gdyż nie potrafię sobie z nim poradzić, nawet przy pomocy różnych odpowiedzi, które znalazłem w necie.

Czy ktoś może nie wie, jak przywrócić czcionkę systemową tak, by działała cały czas i działała nawet w przeglądarce?

Jeśli tak, to bardzo będę wdzięczny.

Z góry dziękuję wszystkim, którzy choć trochę próbowali mi w tym pomóc.

Spróbuj przywracania systemu. I poszukaj innego programu do odtwarzania animacji :stuck_out_tongue:

SzopeNq , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

już zmieniłem i przepraszam za kłopot. Co do przywracania systemu, nie ma jakiegoś prostszego sposobu?

Dla mnie to właśnie byłby najprostszy sposób (który może zadziała). W kwestii innych rozwiązań, to posprawdzaj może ustawienia wygładzania, antyaliasingu (jak są włączone, to wyłącz i włącz ponownie). Windows bywa dosyć tajemniczy przy okazji takich dziwnych zachowań.

zrobiłem tak, lecz nie zadziałało. Ale to pewnie dlatego, że już wcześniej próbowałem pozmieniać czcionki. No cóż spróbuję przywracania systemu a jak nie zadziała, to będę musiał się przyzwyczaić. Dziękuję wszystkim za pomoc.