Problem z przywróceniem plików

Z góry przepraszam, jeśli wątek był już poruszany… Ale nie udało mi się wyguglować nic o takim błędzie:

Przywracanie systemu nie zostało zakończone pomyślnie. Kod błędu:



Nie można znaleźć pliku kopii zapasowej. Sprawdź konfigurację sprzętu lub przywróć dane z innej kopii zapasowej. (0x8100001A)

Który to wyskoczył, gdy rozpocząłem standardową procedurę przywracania plików (jak to mądrze brzmi), po tym, jak przez kilka sekund oglądałem pusty pasek postępu i napis ‘Trwa przygotowywanie…’.

Kopie robiłem (powiedzmy że) regularnie na zewnętrznym dysku. Ostatnio, aby zwolnić miejsce, skasowałem (ręcznie, tj, metodą PPM -> Usuń) wszystkie poza pierwszą (zrobioną bezpośrednio po instalacji systemu i podstawowych programów) i ostatnią, której to teraz w mej potrzebie system znaleźć potrafić nie potrafi.

Anyone?

(Uprzedzając różne dziwne przypuszczenia - tak, podłączyłem dysk :stuck_out_tongue: )

Wygląda na to, że skasowałeś za dużo. Jeżeli masz inną kopię zapasową, to spróbuj z niej przywrócić dane. Jeżeli nie masz innej kopii - masz nauczkę na przyszłość. Polecam Paragon Backup & Recovery paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

Na szczęście wystarczyło cofnięcie jakiejś głupiej aktualizacji do rozwiązania problemu, więc przywracanie plików nie było konieczne… Dzięki za polecony program…

Ale jak w takim razie usunąć niepotrzebne kopie zapasowe? Nie widze takiej opcji w Centrum kopii zapasowych w Panelu sterowania, usunąłem je byłem ręcznie (foldery o nazwach ‘Backup Set data i godzina’), ale gdy wejdę w przywracanie plików, te usunięte kopie wciąż figurują na liście… Nie mogę ich oczywiście użyć (logiczne), ale błąd, który opisałem w pierwszym poście, pojawia się przy kopiach pozostawionych przy życiu. (Ale tylko zrobionych przed tym, gdy skasowałem ręcznie inne niepotrzebne kopie. Z kopii zrobionej dziś rano, czyli po tym, jak usunąłem tamte nieszczęsne kopie, mogę bez problemu przywracać pliki… Wiem że zagmatwałem. Krótko: jak usuwać ‘legalnie’ windowsowe kopie plików, tak żeby znikały z rejestru i żeby przy tym nie psuć innych kopii?).

Mówisz o przywracaniu systemu? Po prostu wyłącz i włącz przywracanie systemu, to spowoduje usunięcie wszystkich kopii. Potem utwórz samodzielnie punkt przywracania systemu a najlepiej kopię zapasową partycji z systemem na wypadek większych problemów.

Przywracanie systemu:

http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekc … 50#entry50

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Obraz partycji:

paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html