Problem z przywróceniem systemu

Mam problem kupilem laptopa dell latitude D531, z zainstalowaną vista. Od pewnego czasu tak zamula że szok :o !!

Co robić nie zależy mi na zachowaniu plików :? Chce mieć czystego windowsa 8) nic poza tym

Proszę o pomoc i z góry dzienkuje =D

olaf41 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nie zrobisz tego przywracaniem systemu, tylko płytą recovery, który musisz pewnie sam “wypalić”

W takim razie ściągnij z internetu np. z torrentów płytę instalacyjną visty. Następnie wypal ją i zainstaluj na laptopie podczas instalacji wybierz wersje jaka odpowiada twojej licencji. Czyli jeśli na naklejce na spodzie laptopa jest podane że klucz jest do Home Premium x86 to taka wersje zainstaluj. Po zainstalowaniu systemu aktywuj go podając kod z naklejki.

Co do punktów przywracania to daruj sobie takie pierdoły. Jak będziesz chciał poważnie sobie zrobić rezerwe systemu to zrób system na cacy ze wszystkim co chcesz. Sterowniki programy itp… a następnie zrób obraz partycji systemowej “Ghost” i trzymaj na drugiej partycji. W razie coś 15-20 minut i system jest jak nowo narodzony. Więcej informacji PM.

Zinstalowałem viste od nowa mam czystą viste. A komp zamula jak przed ponowną instalacją :frowning:

poradźcie co robić, może coś nie tak zrobiłem??? #-o

Pytanie,czy ta Vista była z recovery czy torrent edition,jeżeli ta druga wersja to czy sprawdziłeś sumy kontrolne?Kolejna sprawa,jak rozumiem zrobiłeś tylko format C: ,czy wykluczasz infekcję,możliwe że jakiś syf jest na innej partycji.Powyjaśniaj nam te sprawy,dostaniemy jakiś obraz sytuacji i będziemy mogli działać dalej.Na początek strzel pełny skan wszystkich partycji tym programem Klik.

zainstalowalem ją z płytki co do laptopa mialem dolączoną od della

Napisz Mi teraz w jaki sposób ma pomóc ta informacja ?? Jedyne co wyjaśnia to,to że nie pobrałeś syfu z Neta,masz zapewne niezły śmietnik zrobiony przez producenta,zajmiemy się nim jak wykluczymy infekcję na innych partycjach.

Nie wykryto infekcji :frowning:

No akurat to nie jest powód do smutku :slight_smile: .Pobierz CCleaner,podczas instalacji odhacz “yahoo toolbar” (zbędny śmieć),wejdź w zakładkę auto-start,zrób zrzut i pokaż go na forum.

nie umie tego skopjować

Dodane 02.12.2009 (Śr) 19:22

1 Sidebar

2 windows defender

3speed touch

4 malwarebytes Anti malware

Czyli wykluczyliśmy dwie najczęstsze przyczyny mulenia systemu.Możesz mi jeszcze przybliżyć w jaki sposób wygląda owe mulenie.Czy długo już masz tego lapka,czy system był na bieżąco aktualizowany,zainstalowane service pack’i ?Jest możliwość że problem nie leży po stronie systemu a sprzętu.

Na poczatku mialem włączoną opere csa gg i ping był 105 okolo a teraz sam cs i polączenie z netem i ping w okolicach 200 :o laptopa mam może rok gdzieś tak bendzie

Dodane 02.12.2009 (Śr) 19:48

Odnośnie mulenia-

klikam na ikone gg a ona włancza mi sie za 2 minuty szok

I tak jest z wszystkimi programami czy tylko tym jednym ?? Pytałem o kilka innych spraw,wiesz udzielenie na nie odpowiedzi powinno być w Twoim interesie,ciężko się pomaga mając szczątkowe informacje.Co do Pingów,problem może jednak leżeć w jakiejś głęboko zakopanej infekcji,której skaner nie znalazł,zresztą wyłącz go z auto-startu przez CCleaner,użyj też tego programu do wyczyszczenia systemu i rejestru,podczas czyszczenia rejestru zostaniesz zapytany o wykonanie kopi zapasowej usuwanych elementów-wyraź zgodę,następnie wybierz opcję “napraw wszystkie znalezione problemy”,pamiętaj najpierw czyszczenie systemu dopiero po tym rejestru.

Używasz jakiegoś antywirusa lub pakietu zabezpieczającego ?? Czy te wpisy z auto-start to na pewno wszystkie jakie były ??

Jak wygląda sam start systemu,jest długi,normalny,szybki ?

Programy z autostartu wpisalem wszystkie

narazie nie zdążylem zainstalować antyvira(wczoraj system zainstalowalem)

wszystkie programy zamulają są bardzo ale to bardzo spowolnione

a co z tą głęboko zakopaną infekcją??? jak to usunąć

zrobilem usuwanie zbędnych plików i oczyszczanie rejestru

Dodane 02.12.2009 (Śr) 20:16

Programy z autostartu wpisalem wszystkie

narazie nie zdążylem zainstalować antyvira(wczoraj system zainstalowalem)

wszystkie programy zamulają są bardzo ale to bardzo spowolnione

a co z tą głęboko zakopaną infekcją??? jak to usunąć

zrobilem usuwanie zbędnych plików i oczyszczanie rejestru

Dodane 02.12.2009 (Śr) 20:22

system wlancza sie jakieś 1.5 min

Co do tej infekcji,prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest bardzo niskie,stawiałeś system na nowo,musiała by siedzieć na innej partycji,jednak to nie jest moja działka,od tego są specjaliści w dziale bezpieczeństwo,trzeba zrobić odpowiednie logi itd.jak wspomniałem to nie mój “teren”.

Tak się zastanawiam czy po postawieniu systemu został on sklasyfikowany pod względem wydajności tak samo jak przed formatem ?

Co z tym startem systemu?

Startuje dobrze 1.5 -2 nimuty szybko w miare

Dodane 02.12.2009 (Śr) 20:38

Tak się zastanawiam czy po postawieniu systemu został on sklasyfikowany pod względem wydajności tak samo jak przed formatem ?

o co chodzi gdzie to sie robi???

Start > Komputer (PPM) > Właściwości > Klasyfikacja systemu windows > Aktualizuj mój wynik

1.) Ping może zależeć nie koniecznie od komputera ale od serwera na którym grasz

2.) 1,5-2 minuty na włączenie systemu to dla visty nic nadzwyczajnego… mnie włącza się w około 1,5minuty

3.) Masz poinstalowane sterowniki do wszystkich podzespołów komputera?