Problem z przywroceniem ust domyślnych.Lenovo One key rescue

Witam,

Mój laptop : Lenovo IdeaPad Z560. Windows 7 64bit

Oddawałem go na gwarancje jakiś czas temu bo strasznie zamulał + problemy z dźwiękiem ( był taki efekt spowolnienia )

Odebrałem go i pracownik w media markcie powiedział że przywrócił ustawienia domyślne poprzez przycisk systemu OneKey Rescue

Problem sie powtórzył. Chciałbym zrobić to sam więc proszę o odpowiedź na kilka pytań :

Jeśli sam przywrócę te ustawienia to czy strace gwarancje?

Czy stracę wszystkie dane na dyskach gdy to zrobie? ( gdy dostalem laptopa z gwarancj to dane zostały ) ?

Jeśli da się je jakoś zapisać to jak to zrobić?

Jestem zielony jeśli chodzi o tę operacje więc czy jest możliwość żebym to zrobił z jakąś instrukcją nie psując niczego ?:slight_smile:

Z góry dzięki za odpowiedź

Też mam Lenovo (inny model) i niedawno użyłem OneKey Recovery. Dane oczywiście poszły w kosmos. No, ale od czego kopia zapasowa. :razz:

Chyba ten gość Ci ściemnił :o Zastosował OKR i dane zostały? U mnie stare partycje zostały “zrównane z ziemią” i przywrócone fabryczne ustawienia. Kopie możesz ostatecznie zrobić za pomocą narzędzia systemowego, ale z moich obserwacji wynika, że trzeba mieć do niego ograniczone zaufanie. Ja robię pewne kopie za pomocą bootowalnej płyty Parted Magic Live CD. Programów do tego jest dużo. Tu na forum często polecają program Paragona.

Przeinstaluj system.

  1. Jeżeli potrzebujesz, to wykonaj kopię zapasową danych.

W sytuacji gdy system działa, w tym można użyć Total Commandera

W sytuacji gdy system nie działa, w tym celu można użyć np. płyty z Windows, Ubuntu albo Paragon Rescue Kit 11 Free Edition

  1. Sprawdź na jaką edycję Windows posiadasz licencję (np. Home Premium).

Jeżeli to laptop, to odwróć go i poszukaj naklejki z kluczem.

W przypadku komputerów stacjonarnych naklejka z kluczem znajduje się na obudowie.

Upewnij się, że klucz na naklejce jest czytelny.

  1. Pobierz Windows w edycji na jaką posiadasz licencję w angielskiej wersji językowej

http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-24208.iso

Spróbuj użyć OKR (nie tracisz gwarancji!), a jeśli będą w dalszym ciągu problemy ( nie wiadomo w jakim stanie jest Twoja partycja Recovery), to możesz faktycznie spróbować tego co proponuje adam9870. Sam się zaopatrzyłem w obraz ISO W7 HP-tak na wszelki wypadek.

reinstalacja systemu jest lepszą opcją ? i najważniejsze - czy nie strace gwarancji przez to ?

Przed użyciem OKR zrób kopię wszystkich potrzebnych plików (używając recovery wszystkie pliki zostaną usunięte).

Używając OKR nie tracisz gwarancji.

Jeśli czujesz się na siłach to zastosuj się do sugestii użytkownika adam9870

Jest lepszą, bo masz czysty system, a nie z oprogramowaniem producenta laptopa.

Przeczytaj i zdecyduj http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

Sterowników szukaj tutaj http://support.lenovo.com/pl_PL/downloads/default.page?, dokładny model laptopa znajdziesz pod spodem

Używając metody opisanej przeze mnie również nie powinieneś stracić gwarancji.

Domniemam że sens tego artykułu dotyczy również mojej siódemki.

Racja czesto *nowy* laptop zapchany tym wszystkim chodzi jak nie nowy …

ok podejmne się tej reinstalacji systemu. ( 4-pak i pol dnia z głowy ale da rade )

mam nadzieje że gwarancja zostanie

Jutro się za to zabiorę. Dziękuje za pomoc

pozdrawiam

Nie słyszałem, aby komuś zabrali gwarancję z powodu przeinstalowania systemu.

Co najwyżej gdy wyślesz laptopa na gwarancję, to zostanie on zwrócony on z gwarancji z systemem w takim stanie, w jakim kupiłeś go w sklepie.