Problem z przywróceniem/zainstalowanie systemu w netbooku

Witam

Mam problem. Otóż mam netbooka sony vaio vpcm13m1e. Chcąc podzielić dysk na partycje (przed tym była jedna partycja) użyłem programu Paragon Partition i zepsułem system bo widocznie sformatowałem partycje z systemem. I mam oto takie 2 problemy:

  1. Chcę przywrócić system (Windows 7) z partycji recovery lecz włączając przy starcie komputera F10 nic się nie dzieje i nie wiem co z tym zrobić

  2. Chciałem zainstalować system Widnows XP z płyty ale przy instalacji wyskakuje błąd tego typu

http://imageshack.us/photo/my-images/13/…4x768.jpg/

napraw link do zdjęcia

PolJoePL , XP nie zainstalujesz na tym laptopie, bo ten system nie obsługuje dysków SATAII, tak więc żeby zainstalowac system, musisz wiedzieć jak mostek południowy posiadada mobo tego lapka, zdobyć sterowniki w postaci plików *.inf, zintegrować programem nlite, wypalić na płytę obraz utworzony przez nlite i dopiero z tej płyty wgrać XP, chociaż ja osobiście radziłbym Ci po prostu pożyczyć od kogoś płytę z Windowsem 7 i normalnie zainstalować z pożyczonej płytki dvd na swój klucz i potem zadzwonić do Microsoftu w ciągu 30 dni w celu przeprowadzenia aktywacji.

Piotr92 , XP spokojnie zainstaluje - ja problemów nie miałem

PolJoePL , wyskakuje błąd bo chcesz instalować starszy system na nowszym (instalator sprawdza zawartość DDR i wywala error)

  • aby zainstalować XP ściągnij g-parted (nie Paragon Partition) i wydziel nowe partycje , ewentualenie już istniejące sformatuj

mareksolak , może to zależy. Ja jak instalowałem XP na Amilo PI2550 od Fujitsu Siemens, to musiałem integrować sterowniki, do tego jeszcze 4 dni męczyłem się z odnalezieniem sterowników do podzespołów. Efekt poszukiwań był taki, że sterowniki znalazłem, ale i tak nie do wszystkiego.

ehh życie…

Sprzęt , sprzętowi nie równy ale jak naprawa Win7 sie nie powiedzie to nie zaszkodzi sprubować XP - ja bym tak zrobił

jednak decyzja należy do PolJoePL , bo to jego problem i jego decyzja