Problem z pulpitem, eksplorerem i całym sytemem

Nie mam już siły. Od rana próbuje cokolwiek zrobić. W lesie nie jestem, bo wiem ze to na pewno jest spowodowane brakiem explorera.exe. Po wielu nieudanych próbach przywracania systemu, skanowania dysków, grzebania w ms config itp itede nic nie przynosi mi pożądanych efektów. Komputer jest mi koniecznie potrzebny, a muszę wszystko robić przez wywoływanie czegokolwiek w menadżerze urządzeń…

Zaczęło się to od chęci wgrania sobie łatki imitującej Viste. Dokładna nazwa to Vista Transformation Pack 8.0. Po zainstalowaniu i przekonaniu do mojej wybredności. Odinstalowałem te ustrojstwo i komputer nie chciał mi się załadować. Uznałem ze jak zostawię go do rana to się “zrobi sam”. Niestety ku mojemu zdziwieniu tak nie było i zacząłem działać na własną rękę.

Czytałem mnóstwo tematów i żaden mi nie tak pomógł dostanie, żebym mógł sam rozwiązać mój problem. Sadzę, że nie będzie to trudne, bo wiele rzeczy sam zdiagnozowałem i będę mógł szybko udzielić wypowiedzi. Za 5 min od oddania posta dodam loga z combo fixa.

Zaznaczam, że przy wywoływaniu explorera z managera pisze, że nie może go znaleźć.

Teraz natomiast gdy combo fix skanuje pisze komunikat “CombFix wykrył obecność intekcji typu rootkit i potrzebuje uruchomic komputer ponownie”. Wczesniej tego nie było ! A dzis skanowalem z 5 razy…

przywracanie systemu http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

lub

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

:arrow: wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

:arrow: wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

:arrow: Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

:arrow: c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP.

:arrow: Przywróć do czasów sprzed awarii. (sprzed zainstalowania nakładki)

lub

uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw.

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

:arrow: Wpisz:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\

a jak nie działa

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\explorer.exe

x-cdrom, c- dysk systemowy

Po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\explorer.ex_C:\WINDOWS\

jesli chodzi o naprawienie za pomocą komendy expand… to nie zdaje to egzaminu i pisze ze nie moze znalesc odpowiedniej sciezki. zaraz spróbuje ta pierwsza medtode

log z hijacka :

http://wklejto.pl/13335

Uruchom konsolę odzyskiwania systemu (uruchom komputer z płytką z systemem w napędzie; na pierwszym ekranie wyboru naciśnij klawisz “R”).

W konsoli odzyskiwania wpisz:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

gdzie zamiast “X” wpisz literę napędu, w którym znajduje się płytka z systemem.

jak jestem w konsoli odzyskiwania, to pyta sie mnie o numer instalacij systemu windows… nie mam pojecia co to jest.

jesli chodzi o przywracanie systemu to niestety lipa. jak juz mowiłem.

Wpisujesz “1” i wciskasz enter. No chyba że masz więcej systemów, wtedy inną odpowiednią cyfrę.

Jedna z komend zadziałała $i była reakcja z odczytaniem płyty. Nie dało się nie zauważyć, że coś zrywa. Ale odwetem był komunikat “Nie można utworzyć pliku explorer.exe”

Teraz już nie wiem co mam zrobić.

pomoże mi ktoś ?

Płyta jest oryginalna ?

A musi być? Może być kopia. Z punktu widzenia systemu nie ma to żadnego znaczenia.

jest to kopia. co robic ?

Płyta może być po prostu uszkodzona :slight_smile:

Jeśli kopię masz zrobioną legalnie (bo np. zgubiłeś oryginał, ale masz inne dowody na oryginalność systemu, np. certyfikat, faktura) skorzystaj z innej kopii.

Jeśli kopia jest piracka, kup kopię legalną.

Czyli system i manager działa? Uruchom cmd i spróbuj z tego poziomu “ekspandować” explorer.ex_.