Problem z pulpitem!

Witam!

Mam problem, siostra mi cos zamieszala w systemie i sama nie wie jak to zrobila mianowice po wlaczeniu komputera uruchamia sie tylko pasek zadan na dole. Zamiast tapety mam niebiski ekran i po lewej stronie podkreslony napis Pulpit! Nie mam zadnych ikonek ,skrutow(na pulpicie)! W tym wypadku daje Start/Uruchom/wpisuje ./ i otwiera mi sie C:windows/pulpit okienko i tam zmieniam na panel sterowania i daje na ekran i dopiro ustawiam na moja tapete i wszystko wraca do normy! Jednak po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu wszystko sie pieprzy od nowa i trzeba zas powtarzac ten tryb! Jak to zmienic na stale ??? Za pomoc z gory dziekuije!

Może coś w windzie jest ustawione jako “tylko do odczytu”

wlasnie nie wiem jak sie do tego zabrac! jak to “odkrecic” jedyny sposob jaki znam to taki jak wczesniej opisalem! ale to skutkuje tylko do wylaczenia kompa po jego ponownym wlaczeniu problem znow sie pojawia! Help me… :?

A jaki masz Windows?

Miałem kiedyś podobny problem na Win 98. Okazało się po skanowaniu dysku, że to wirus. A mianowicie VBS: Redlof. Długo się z nim męczyłem i jedyne co mogłem zrobić to sformatować twardziela. “Wchodzi” on w pliki html i rozsiewa w kompie jakieś tam Foldery HTT czy coś w tym stylu. Aha i nie radze wchodzić na strone http://www.icytower.friko.pl bo tam właśnie nabawilem sie tego vira! !!

Jesli masz XP sproboj odzyskac ostatnia dobra konfiguracje lub ktorys z wczesniejszych plikow przywracania.

Start->Programy->narzedzia systemowe->przywracanie systemu

Polecam tez rozejrzenie sie w pliku: desktop.ini ktory znajduje sie na twoim pulpicie(atrybuty ukryty i czasem systemowy). W pliku tym musisz zobaczyc czy nie jest dodana zadna linijka z uruchamianiem programu.

Widzialem wirusa ktory sie w ten sposob doklejal i objawy byly podobne.

Moze to byc tez rozszezenie htt tak jak mowil saviola.

Tez moze znajdowac sie na pulpicie