Problem z Pulpitem

Mam windowsa XP home edition. Niedawno (tydzeń temu) formatowałem go całego i instalowałem windowsa na nowo. Dziś odpalam komputer i mam tu surprise-a tylko 2 ikonki na pulpicie których nie moge właczyć tapeta oraz pasek zadań (na którym jest tylko godzina) i gdy na niego najadę pojawia sie kursor ładowania. Nie wiem w czym istnieje ten problem. W rejestrze wszystko ok (przynajmniej to co sprawdzałem czyli Shell oraz Run) i explorera zamieniałem z oryginalnej płytki windowsa. Proszę o szybką pomoc

W Menu Start->Uruchom , wpisz regedit (lub klawisze Windows+R)

Znajdź klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINEM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

a w nim wartość Shell. Shell powinna mieć typ reg_sz i zawierać Explorer.exe

Jeżeli nic tam nie ma, kliknij dwa razy na Shell i wpisz w polu wartość Explorer.exe

Zamknij edytor rejestru i włącz na nowo komputer.Jeżeli nie ma Shell , utwórz go ręcznie.

Albo :

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj =>konsola odzyskiwania) .

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features (lub zakładce Boot) zmień First Boot Device na CD/DVD.

W konsoli odzyskiwania wpisz najpierw:

MAP ARC

i zapamiętaj pod którą literą występuje napęd CD/DVD (oznaczymy go jako X).

Wpisz:

*expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS*

a jak nie działa

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\explorer.exe

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expand [spacja] X:\i386\explorer.ex_ [spacja] *C:\WINDOWS*

to wszystko juz robiłem i nic nie dało

Odpal kompa w trybie awaryjnym , wybierz : ostatnia dobra konfiguracja komputera , może to coś pomoże …

albo punkt przywracania systemu

A dla pewności przeskanuj ( opcja - pełne skanowanie ) Dr.WEB CureIt! komputer…

zrozum nie moge nic właczyć bo mi sie wiesza wtedy jedynie konedy typu regedit czy cmd lub calc działaja

Dodane 19.03.2010 (Pt) 18:55

gdy mam włączonego explorer.exe to nic oprócz komend tych co wimieniłem i paru jeszcze innych a gdy włączam go to mi znika pasek menu oraz 2 ikonki te z błędami ale za to wszystko mogę włączyć przez menadżera zadań