Problem z pulpitem

Podczas tworzenia pulpitu (proces który pokazuje się pierwszy raz przed stworzeniem konta i zajmuje około 5 minut) komputer się wyłączył. Gdy loguję się na dane konto widzę czarny ekran z kursorem i jedyne co mogę zrobić to uruchomić Menadżer Zadań (CTRL+Alt+Del). Jest między innymi włączony Eksplorator Windows. Niestety, nawet po jego restarcie, czarny ekran pozostaje. Czy jest sposób by włączyć tworzenie pulpitu jeszcze raz, albo naprawić to ręcznie?

Dziękuję za wszelką pomoc

Czy chodzi Ci o tworzenie się Pulpitu podczas instalowania systemu operacyjnego?

Tak

Wobec tego nie ma innej możliwości jak ponowienie instalacji systemu. Jeśli samoczynne wyłączenie podczas instalacji się powtórzy, to problem jest sprzętowy, czyli uszkodzenie lub przegrzewanie się jakiegoś składnika sprzętu.
Radzę podczas instalowania odłączyć od komputera zbędne urządzenia zewnętrzne, a nawet (jeśli to komputer stacjonarny?) wymontować kartę graficzną PCI (może dlatego jest czarny ekran?) i podłączyć do monitora zintegrowaną (jeśli jest na wyposażeniu płyty głównej?), a także pozostawić podłączony do płyty głównej tylko dysk twardy systemowy, odłączając wszystkie inne dyski i napędy optyczne.