Problem z PXE-E61:Media test failure

Witam.

Niedawno wlaczylem sobie laptopa…i co? nie chce sie uruchmoic windows…wyskakuja mi komunikaty typu"“PXE-E61:Media test failure, check cable” ponizej “PXE-M0F:Exiting Broadcom PXE ROM. i na koncu"Operating systems not found”…co to moze byc? po paru probach restartu kompa …pojawiaja mi sie opcje do wybrania z trybem awaryjnym, wierszem polecen itp. ale jak uruchoomie przez tryb awaryjny to pokazuje mi sie jak laduje sie windows po czym na sekunde jakis niebieski ekran sie pojawia i znow ten komunikaty z PXE wyskakuja…pomozcie!!!dzieki z gory!

spróbuj wyłączyć w Biosie kartę sieciową ethrnetową

http://pl.wikipedia.org/wiki/Preboot_Ex … nvironment <

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 7:49 został dopisany post przez pow3r_shell

btw jeśli to pomoże tzn ,że został uszkodzony moduł karty sieciowej . Jeśli komp jest na gwarancji to go reklamuj

hmm…a jak to zrobic?:confused: help.

W dniu 06.06.2008 , o godzinie 19:11 został dopisany post przez toziu85

wszedlem do biosa. i przy Boot Network: zrobilem DISABLED. i po restarcie kompa komunikatow z PXE i Brooadcomem nie bylo ale byl jeden komunikati najwazniejszy:/ Operating Systems not found:/…pomozcie…

W biosie ustaw bootowanie z dysku twardego.

w tym problem ze nie widzii mi dysku twardego:/ przy IDE0:… nie mam nic…zadnej nazwy dysku:/

No to musisz sprawdzić, czy dysk jest podłączony (taśma nie została wysunięta), bo chyba Masz z nim problem. Nic w biosie nie przestawiałeś? Może załaduj ustawienia standardowe?

mam laptopa…i nie zabardzo wiem jak odkrecic dysk:/

Jak podasz nazwę (model) laptopa to może coś na to zaradzimy.

PS Te poprzednie komunikaty to nie były błędy, tylko próba bootowania z sieci. Dysku nie wykrywał, a że na końcu Masz pewnie ustawione bootowanie przez LAN, więc próbował tego sposobu.

mozliwe…juz gdzies na innych forach to wyczytalem:)…mam acera aspire 3690

Komputer jest jeszcze na gwarancji (może warto rozważyć serwis)?

Instrukcja do laptopa

Strona 17: klapka nr 3 kryje pod sobą dysk twardy (jak odwrócisz laptopa do góry nogami, to pod wejściami na słuchawki/mikrofon)

no jest na gwarancji, jest. ale zeby mi z serwisu nie kazali zaplacic za ooddanie do reklamacji nie z winy sprzetu tylko z mojej winy:/.

W dniu 06.06.2008 , o godzinie 20:28 został dopisany post przez toziu85

odkrecilem to cos…ale widze ze tego dysku nie idzie wyjac:/ na stale przymopcowany chyba jest:/

Może być przykręcony, Masz dostęp do taśmy, aby zobaczyć, czy siedzi? A jak, włączysz, to słychać, że dysk kręci się?

Wiesz, że z gwarancją mogą być problemy, jak przekombinujesz?

dobra, poradzilem sobie:)…tzn odlaczylem dysk…i zamonotwalem na nowo…i nic nie pomoglo:/

Czy dysk chodzi, słyszysz, że pracuje, chrobocze głowicami itp? W biosie załaduj ustawienia defaultowe (optymalne/standardowe etc).

tam nie ma zadnej tasmy…dyskl poprsotu jest na wtyk…wyciagnalem go…wlozylem ponownie i lipa…masakra…chyba lapek pojdzie do serwisu:/