Problem z radeon 9700 pro

(Ronnie 89) #1

Niedawno kupiłem nową kartę Radeon 9700 pro na allegro. Podczas grania wyskakuje VPU recover, i komp się wiesza.Kupiłem nowy zasilacz (CHIEFTEC 400W), dzisiaj na pamięciach zamontowałem radiatory i dalej to samo. Czy to znaczy ze karta jest zepsuta, czy można coś nią zrobić. Wyłączałem juz nawet Fast Write i nie pomogło. Co mam zrobić ??

(Mlajtner) #2

spróbuj na kilku grach

jeżeli to samo - wgraj inne sterowniki

ewentualnie odchacz VPU recover

jeżeli to samo - kombinuj dalej

(Ronnie 89) #3

Grałem w różne gry, zmieniałem sterowniki i nic, w wyłączenie VPU recover też nic nie daje.

(Mlajtner) #4

sprawdż kartę na innym komputerze

daj inny zasilacz na swoim-objaw wskazuje na zasilanie lub ?

kombinuj

(Ronnie 89) #5

Oto napięcia z everesta :

"Temperatury

Płyta główna 29 °C (84 °F)

Procesor 35 °C (95 °F)

Seagate ST380021A 33 °C (91 °F)

Wentylatory

Procesor 2948 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.63 V

+3.3 V 3.34 V

+5 V 5.00 V

+12 V 12.16 V

-12 V -11.95 V

-5 V 3.55 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 3.41 V"

Czy te napięcia są odpowiednie ? Ciągle kombinuje nad tą kartą nie wiem co jeszcze wymyślić. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł żeby rozwiązać mój problem .Czy ta karta nadaje się już tylko na śmietnik ?? :cry: POMOCY !!

(Mlajtner) #6

nic nie piszesz o rodzaju chłodzenia /problemy - wentylator?/

a poza tym - o ile się orientuję - te karty wymagają dodatkowego

zasilania - czy jest podłączone?

(Ronnie 89) #7

tak zasilanie jest podłączone. Przedwczoraj na pamięciach karty zamontowałem radiatory, a wentylator dzisiaj czyściłem, jest sprawny (karta HERCULES - czytałem że są w nich dobre wentylatory)

(Madafaker) #8

??????

(Ronnie 89) #9

W piątek idę z kartą do kumpla i sprawdzę u niego czy chodzi. Jeśli u niego nie będzie problemów to znaczy że ta karta nie współpracuje z moją płyta główną czy co ?? Mogą być jeszcze jakieś inny powody tego problemu ??