Problem z Radeonem 9550 czy to coś innego?

Witam

Od kilku dni mam problem z pewną grą, z którą nigdy wcześniej żadnych kłopotów nie było.

Mianowicie gdy próbuję zmienić lokalizację bohatera (defacto powinien ukazać się nowy ekran) gra się zawiesza i wyskakuje do windowsa (mam XP ale to chyba nie ma w tym wypadku znaczenia).

Dzieje się tak tylko w niektórych lokalizacjach lecz przypominam, iż wcześniej nie było żadnych tego typu niemiłych niespodzianek :?

Podjąłem próbę reinstalacji, dalej to samo.

Próbowałem instalować na nowo na innych partycjach i pod różnymi nazwami i ciągle to samo.

W końcu postanowiłem zasięgnąć Waszej opinii gdyż dziś pierwszy raz już przy próbie odpalenia gdy ukazał mi się taki oto komunikat :o

bdfl20vp.th.jpg

Jak myslicie, cóż może być powodem takiego stanu rzeczy i jak można to naprawić?? :frowning:

:roll: ale może byś podał jednak tytuł gry

Heh, myślałem że to nieistotne ale ok :slight_smile:

“FREELANCER”

Jesli ktoś kojarzy, problem wyskakiwania do windowsa pojawia się w kilku, przeważnie tych samych miejscach czyli np. w jednym z systemów podczas opuszcania stacji kosmicznej, podczas próby wejścia do handlarza w inne stacji, podczas próby zbliżenia się do wraku Hispanii itd.

Nie pisałem co to za gra by nie robić zamieszania bo jak zaznaczyłem wcześniej nie było z nią kłopotów a ostatnio nic nie grzebałem w kompie.

No i dziś pojawił się ten komunikat…

moze problem ze sterownikami?

Moje pojęcie jest o tym zerowe.

A jak sprawdzić czy to sterowniki, sama karta czy coś innego?

Kiedyś słyszałem, że radek przy nadmiernej temperaturze wywala do windy. Ale robiłby to zawsze przy przeprowadzaniu tych samych operacji w grze?

Moje zdanie jest takie ze jest to zdanie sterownikow lub duzej temperatury karty moze ci wywalac do wina w momentach kiedy karta jest najbardziej obciazona czyli najwiecej detali do wyswietlenia itd sciagnij sobie moze najnowsze stery pod twoja karte a jesli nie to wylacz kompa na jakis czas i spradz po ponownym wlaczeniu czy bedzie cie nadal wywalac w tym samym momecie

Ok. Spróbuję i jutro dam znać czy coś się w tej mierze zmieniło :slight_smile:

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pomysły będę rad :slight_smile:

edit:

Skoro moderator przeniósł ten temat do działu “Hardware, Sterowniki” to znaczy iż jest pewny że problem tkwi właśnie w sterownikach a skoro tak to mógłby przy okazji napisać dlaczego nie bierze innej możliwości pod uwagę?

Złączono Posta : 10.07.2006 (Pon) 10:55

Witam ponownie

A więc oto co udało mi się zrobić od wczoraj:

  1. Ściągnąłem sterowniki do Radka 9550.

  2. Odpalałem kilkukrotnie grę na “chłodnym” komputerze

  3. Odpalałem grę z różnych save’ów

Efekt:

Żaden. Gra wciąż wypluwa się do windowsa.

Może więc nie choszi tu tylko (albo w ogóle) o kartę graficzną ale np. o dzwiękową (mam zintegrowaną :-s ) albo o coś jeszcze zupełnie innego??..

Oto inne komunikaty, które pojawiają się po wejściu w raport błędu:

1. bdraport19ui.jpg

oraz

2. bdraport20ab.th.jpg

Jeśli ktoś się na tym zna mogę udostępnić fragmenty raportów (czyli te pliki .txt.)

Pozdrawiam…

Złączono Posta : 13.07.2006 (Czw) 21:02

Witam

Niestety - nowe stery nie pomagają.

Temperatura karty raczej też jest nietrafioną opcją.

Podejrzewam jakąś głupią aktualizację windy albo coś podobnego bo skoro sam nic nie zmieniałem w konfiguracji kompa a gra nagle zaczeła wyskakiwać to na prawdę nie mam już żadnego innego pomysłu… :frowning: