Problem z Radeonem 9550

Witam

Mam płytę główną ASRock P4VT8+ i gdy podłączam do niej Radeona 9550 to podczas gier komputer mi się zawiesza i jedyny ratunek to reset.

Sprawdzałem karte w sklepach komputerowych, u kumpli i u nich działa normalnie. Karta przeszła wszystkie testy i się nie przegrzewa więc jest ok. Ja osobiście teraz mam GeForce Fx 5600 xt i ona działa u mnie bez problemu ale radek jest o wiele lepszy ale niestety tylko u mnie na tej plycie nie chodzi ;/

Ps. Czy możecie mi coś pomóc w tym tzn od czego to moze byc problem i jak go moze rozwiazac. Z gory dzieki za wszelka pomoc

Jaki masz zasilacz w komputerze (marka i moc)?

Podaj parametry twojego komputera (jaki procesor, RAM, dysk itd).

400W Tracera

Procek to Intel Pentium 4 (2,4 GHz)

Ram 1024 Mb

Dysk 160 Gb Maxtor

No a płyta i karta zostały podane wyżej

Zasilacz jest kiepskiej firmy, jednak ta karta Ati Radeon ma bardzo małe wymagania prądowe, więc raczej to nie zasilacz jest tutaj winny. Na początek usuń wszystkie dotychczasowe sterowniki do karty graficznej, oczyść komputer programem DriverCleaner i po restarcie wgraj najnowsze ze strony producenta + najnowszy DirectX. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale teraz masz karte nVidii, a chcesz ją zmienić na Radeona? Jeśli tak to najpierw usuń sterowniki tego GeForce, a dopiero potem instaluj Radeona.

Owszem mam teraz Nvidie ale tylko dlatego ze podczas gier radeon mi sie grzeje i zawiesza komp.

Ale wsadze jeszcze raz tego radeona i sprobuje tak jak mowiles. O wynikach tego powiem dzis pod wieczor

Dodane 24.12.2009 (Cz) 16:18

No i zrobiłem tak jak mówiłeś i odpaliłem grę NFS Carbon i to samo czyli chwile pogram i niestety zawiesza się i reset ;/

Ps. Moje przypusczenia są takie że może ta płyta daje jakieś za duże napięcie na karte i dlatego tak się z nia robi co o tym myślisz ?

Jezeli tak moze byc to jak to mozna zmienic ?

wszystkie te starsze Radeony mają problemy ze sterownikami, kiedyś tak samo miałem, stery ze strony ati i z płytki od nich robiły takie psikusy że a to sterownik przestał działać i został zresetowany, a to gra się ścinała i musiałem kompa resetnąć, czyli problem podobny do Twojego, zainstalowałem sterowniki Omegi i u mnie było wszystko w porządku.

Ale niech się inni wypowiedzą, bo może być inna przyczyna, a nie sterowniki.

A i powiedz czy karta była kręcona?

Zainstaluj sterowniki Omegi, jak nie pomoże wymień zasilacz.

Żadne sterowniki omegi ani inne tego typu nie pomogły. Ściągnąłem za to stery XG Warcat 6_9 i jak narazie zadziwiająco dobrze karta działa wiec chyba jest już w porządku

U mnie było tak samo, poprawa płynności w grach i oczywiście to rozwięzało muj problem( miałem to samo co kolega wyżej )