Problem z radeonem 9800 pro

Kupiłem niedawno nową"sklepową" karte graficzna RADEON 98000 PRO 256mb i po włożeniu do komputera

i zaistalowaniu najnowszych sterowników ze strony oficjalnej ati , występuje problem, a mianowicie podczas grania w gry np:

bf 2142 czy cod2 komputer się cały zawiesza lub po prostu się resetuje. W czym może być problem?

Moje parametry kompa: płyta główna ASROCK K7S8XE 8agp,Athlon2000XP,768ddrram,zasilacz 480w Colors ew mogę zmienić na feel350w.

Dodam także przed tą kartą miałem geforca 4 128 i wszystko chodziło sprawnie.Format dysku był także przeprowadzony

oraz najnowsze sterowniki do chipstetu płyty głownej także zainstalowane,i sterowniki omega drivers były próbowane ale nie przyniosły oczekiwanego rezulatu.

pozdr

nową “sklepową” czy używaną ?? co to za zasilacz ?? model jakie sterowniki ??

standardowe czy omega drivers ?

coolorsit coś takiego. kolega ma złom jakich mało :x wymień go

kup jakiegos fortrona 350W lub 400W.Te zasilacze kosztuja smieszne pieniadze a sa o wieeele lepsze od tego Twojego.A jeżeli nie chcesz kupować w ciemno to pozycz od jakiegoś kumpla albo znajomego inny zasilacz i sprawdz czy na nim to samo bedzie.

jest to samo w czym moze być jeszcze problem?

Skoki napięć etc.

przyczyn może być mnóstwo

Porzycz od kogoś dobry zasilacz i sprawdź.

admiral ,czy ta karta przypadkiem posiada złącze na dodatkowe zasilanie? (Jeżeli tak,to czy podłączyłeś?)

Pozdr.

podłączone odpada temat zasilacza był sprawdzany na lepszym i zadnych zmian

jest jeszcze kilka mozliwosci innych…

1.czy instalujac nowe strowniki wyczysciles pozostalosci po starych ? np. driver cleaner’em

2.jesli wywala kompa tylko w grach 3d ,to karta moze sie przegrzewac-te radeony to grzalki a chlodzenie takie sobie-zdjac radiator,polozyc nowa paste,odkurzyc i dac jakis nawiew

3.czasem radeony lepiej chodza na agp x4- roznica zadna-w biosie trzeba to ustawic,ew. w ati tool/riva tuner i tam tez mozna wylaczyc fast write-zbedny ‘‘dopalacz’’

  1. na koniec pozostaje sie pobawic ustawieniami w ati tool ,czy czego tam uzywasz-moze obnizenie taktowan cos pomoze?

Problemem może być zasilanie portu AGP na płycie - te płyty mają z reguły zasilanie 1.5 V instrukcja do płyty i poczytaj.

A karta może wymaga typowego zasilania AGPx3,czyli 0.8V.

Ale wykonaj reset biosu baterią wyjmij na 30 minut - komp odłączony od zasilania 230 V,ustaw i zapisz Save.

Aktualizacja biosu płyty do najnowszego.

Wymiana karty na inny model.